Sprawdźcie nasze pomysły na aktywny weekend we dwoje, a na pewno nabierzecie chęci do życia i ochoty na jeszcze więcej atrakcji, które nie wymagają dużego nakładu finansowego.

Na dwóch kółkach

Wyczyść rowery z pajęczyn i kurzu! Sprawdź stan hamulców oraz czy koła są odpowiednio napompowane. Jeśli wykonałeś powyższe rzeczy, to czas ruszać razem ze swoją połówką na ścieżkę rowerową. Możecie wyznaczyć trasę w mieście, dzięki której odwiedzicie ciekawe miejsca i dowiecie się czegoś więcej o nich. Alternatywą jest ścieżka do parku, po którym można poruszać się alejkami wśród drzew. A w razie zmęczenia jest możliwość rozłożenia kocyka i odpoczynku.

Na piechotę

Włóżcie buty za kostkę i ruszajcie na szlak! Nie musicie zdobywać Mount Everestu, wybierzcie sobie łatwe trasy. Jeśli macie czas na jednodniową wycieczkę, sprawdźcie spacer w chmurach, jeśli nie — wybierzcie pobliski las. Najważniejsze w tym będzie spędzenie choć chwili na łonie natury, między śpiewem ptaków i szumem drzew.

Miejskie gry

Sprawdźcie, czy w waszym mieście są organizowane takie gry — jeśli tak, koniecznie zapiszcie się i weźcie w nich udział. Cała zabawa polega na odnajdywaniu miejsc w okolicach rynku, przy pomocy przekazanych nam wskazówek — jak już dotrzemy do takiego miejsca, zazwyczaj czeka na nas zagadka. Po jej rozwiązaniu dostajemy wskazówki mówiące o kolejnym punkcie, który musimy odwiedzić. Wygrywa drużyna, która znajdzie wszystkie miejsca w jak najkrótszym czasie. Nie zapomnij ubrać wygodnych butów!

Kina plenerowe

Czy oglądaliście kiedyś film na dużym ekranie, leżąc na leżaku lub kocyku? Jeśli nie, koniecznie dowiedzcie się, w jakich miejscach organizowane są takie eventy na terenie waszej miejscowości. Weźcie ze sobą napoje, popcorn oraz coś do siedzenia. A może lampka czerwonego wina, aby było jeszcze bardziej romantycznie?

Wyścigi na torze

Jeśli lubicie adrenalinę, zarezerwujcie tor kartingowy. Te małe pojazdy potrafią bardzo szybko się rozpędzić i sprawnie pokonywać nawet ostre zakręty. Nutka rywalizacji podczas wyścigu na pewno sprawi, że będziecie chcieli częściej odwiedzać to miejsce. Jako ciekawostkę wiedzcie, że doskonali kierowcy z F1 zaczynali swoją przygodę właśnie na kartingach.

Zoo

Czy potraficie nazwać wszystkie gatunki zwierząt występujące w programach przyrodniczych? Nawet jeśli tak, to nic nie zastąpi zobaczenia ich na żywo podczas przechadzki po zoo. Na miejscu będziecie mogli zobaczyć niedźwiedzie, tygrysy, żyrafy i wiele, wiele innych gatunków. Oprócz tych żyjących na powierzchni stworzeń, niektóre z takich miejsc oferują również zwiedzanie podwodnego świata, w którym zobaczymy ryby i wodne ssaki.

Niezależnie które z tych miejsc obierzemy sobie za cel na spędzenie wolnego weekendu, najważniejsze, aby spędzić ten czas, z osobą której w równym stopniu co tobie będzie sprawiać radość uczestniczenie w tych atrakcjach. Pamiętaj, że monotonię można bardzo łatwo przełamać takimi małymi przyjemnościami.