Poznamy „Analizę kolorystyczną”, by móc dobierać kolory zgodnie z naszym typem kolorystycznym. Dobierzemy fryzurę do kształtu twarzy. Zapoznamy się z różnymi kobiecymi sylwetkami i nauczymy się odpowiednio ubierać…

Jeżeli mają Panie inne ciekawe i interesujące pytania, z przyjemnością poruszymy każdy temat.

Analiza kolorystyczna
 

Redakcja: Pani Aniu, jak to jest, że w pewnych ubraniach czujemy się doskonale, nasza samoocena i pewność siebie wzrasta, a w innych jesteśmy szarymi myszkami?

Zniewalajaca.pl: Każdy z nas jest oceniany na podstawie wyglądu zewnętrznego, który niejednokrotnie decyduje o naszych sukcesach lub porażkach życiowych i zawodowych. Na nasz wygląd zewnętrzny ma wpływ bardzo dużo czynników, jednym z nich są kolory naszych ubrań, dodatków i makijażu.

R: Czym powinnyśmy się kierować przy wyborze ubrań?

Z: Nie każdy z nas przy wyborze garderoby dobiera kolory zgodne ze swoim typem kolorystycznym. Spędzamy przy tym dużo czasu na zakupach, a kiedy już coś kupimy, wisi to w naszej szafie nieużywane…

R: Od czego powinnyśmy zatem zacząć?

Z: Nadszedł czas na ANALIZĘ KOLORYSTYCZNĄ, ponieważ kolory odgrywają ogromną rolę w naszym codziennym życiu. W ciągu życia nasze upodobania kolorystyczne zmieniają się. Dzieci lubią różowy, czerwony i żółty. Nastolatki lubują się w błękitach albo szarościach, brązach i czerni. W dorosłym wieku upodobania te w dużym stopniu dyktuje moda. Każdy kolor ma tysiąc odcieni. Czerwony może być malinowy, pomidorowy czy ceglasty. Zaś biel - kredowa, ostrygowa, kremowa. Możemy nosić prawie każdą barwę. Ważne są często minimalne niuanse odcieni, decydujące o tym, czy ów kolor nas zdobi czy szpeci.W naturze wyróżniamy kilka kolorów podstawowych, z których można tworzyć niezliczoną liczbę barw i odcieni. Te, które mają dużo niebieskiego, to kolory zimne. Te, które mają dużo żółtego, są ciepłe. Dwóm grupom barw, zimnej i ciepłej, przyporządkowane są cztery pory roku.
Zima i lato to pory kolorów chłodnych, a wiosna i jesień - kolorów ciepłych.
Odcienie zimowe są jaskrawe i lodowate, a letnie - delikatne, pastelowe.

W następnych tygodniach przedstawimy kolory ubrań, włosów, biżuterię, oprawki okularów i inne dodatki dla Kobiety-Zimy, Kobiety-Lata, Kobiety-Wiosny czy Kobiety-Jesieni.

Czekamy na Wasze opinie i pytania na forum: forum.zyciepabianic.pl/zdrowie-i-uroda-f31/

Więcej na:zniewalajaca.pl