Od 19 maja w centrum będzie odbywała się akcja pod hasłem Tydzień Bezpieczeństwa na Drodze. Natomiast najmłodsi klienci Portu Łódź już 7 dni wcześniej będą mieli okazję poznać i nauczyć się podstawowych zasad drogowych. W trakcie zabawy animatorzy przekażą dzieciom, jak prawidłowo zachowywać się na ulicy. Zdobytą wiedzą maluchy będą mogły zabłysnąć, rozwiązując przygotowany dla nich quiz z nagrodami.

W dniach 19-25 maja juniorki dowiedzą się, jak zajmować się swoimi pupilami tak, żeby również i one czuły się bezpiecznie w naszym towarzystwie. Oprócz tego najmłodsi poznają różnice między zwierzętami dzikimi i domowymi. Dzięki edukacyjnym zabawom z animatorami dzieci nauczą się odpowiednich zachowań, dzięki którym bezpiecznie wybrną ze spotkań z leśnymi mieszkańcami.

Ostatni majowy tydzień w Porcie Łódź Junior rozpocznie się oficjalnymi obchodami Dnia Mamy. Tego dnia (26 maja) najmłodsi będą zajęci kolorowaniem, wycinaniem i lepieniem, czyli tworzeniem laurek dla najukochańszych mam. Nie zabraknie też zajęć, podczas których dzieci namalują dla nich portrety.

Port Łódź Junior jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00 – 20.00, a w weekendy od godziny 10.00 do 20.00. Zajęcia dla dzieci są bezpłatne.