Tu, w samym sercu Borów Tucholskich noclegi można znaleźć bez problemów, a okoliczne atrakcje sprawią, że nikt nie będzie tu na nudę narzekać.

Magia Borów Tucholskich

Wspaniałe lasy i przyrodnicze bogactwo to największe skarby, jakimi mogą nas oczarować Bory Tucholskie Noclegi w miejscowościach leżących na terenie tego wielkiego kompleksu leśnego można znaleźć bez problemu, dzięki czemu każdy ma szansę na urządzanie ciekawych wycieczek. A pięknych miejsc, które warto odwiedzić, oraz atrakcyjnych tras turystycznych, jest tu sporo.

Bory Tucholskie są atrakcyjnym celem wypraw dla wszystkich miłośników przyrody, których przyciąga zarówno tutejszy park narodowy, jak i rezerwaty przyrody. Kto znajdzie noclegi w Borach Tucholskich, ten może poświęcić więcej uwagi miejscowej faunie i florze, które zachwycają swym bogactwem.

Wspaniała przyroda bez wątpienia jest skarbem, z którym najmocniej kojarzone są Bory Tucholskie Noclegi w tutejszych miejscowościach są jednocześnie wyjątkową szansą dla tych osób, które chcą się skupić na cennych zabytkach oraz na krajoznawczych atrakcjach. Zachwyca akwedukt w Fojutowie, będący jednym z największych i najpiękniejszych obiektów tego typu w kraju, intryguje też Leśno, znane z tajemniczych kamiennych kręgów. Dla miłośników historii nie lada gratką mogą się okazać spacery po Chojnicach, będących jednym z najważniejszych ośrodków miejskich w Borach Tucholskich, oraz wędrówki śladami fortyfikacji, których pozostałości przypominają o działających tu podczas II wojny światowej oddziałach partyzanckich.

Nie brak ten na terenie Borów Tucholskich kameralnych wsi, które rewelacyjnie radzą sobie jako letniska. Tak jest m.in. w przypadku Starej Rzeki, tak jest w przypadku wsi Tleń - Przystanek Tleń, który działa w tej ostatniej miejscowości, staje się z kolei dobrą bazą wypadową dla aktywnych gości.

Tleń - malownicza miejscowość w sercu Borów Tucholskich

Jednym z najlepszych punktów wypadowych w Bory Tucholskie jest wieś Tleń - Pensjonat, który czeka tu na turystów, może się pochwalić dogodną lokalizacją, dzięki czemu wszyscy goście mogą bez ograniczeń planować długie wycieczki wśród pięknych lasów. Bliskość Jeziora Tleńskiego oraz rzeki Wdy, która cieszy się wielką popularnością w gronie miłośników spływów kajakowych.Tleń jest jednocześnie świetnym punktem dla tych, którym marzą się wędrówki po Borach Tucholskich oraz spacery po najpiękniejszych zakątkach Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Nie lada gratką dla miłośników przyrody będzie tu również Rezerwat Cisy Staropolskie im. Leona Wyczółkowskiego, który obejmuje swym zasięgiem fragmenty dawnej Puszczy Pomorskiej.

W samej wsi nudzić również się nie można. Na jej terenie czeka interesująca oferta wypoczynku dla aktywnych, wiele ciekawych propozycji ma też miejscowy hotel Tleń  staje się dzięki temu miejscowością atrakcyjną i dla indywidualnych turystów, i dla firm, które chcą skorzystać nie tylko z eleganckich pokoi, ale i z takich punktów, jak restauracja czy własny browar.

Jakie dodatkowe atrakcje nas czekają?

Piesze wędrówki oraz unikalne lekcje przyrody w terenie to nie jedyne atrakcje, jakie mogą zaoferować nam Bory Tucholskie - Noclegi na terenie tego kompleksu leśnego to wielka szansa dla tych, którym marzą się spływy kajakowe oraz konne przejażdżki. Takie atrakcje czekają m.in. w miejscowości Tleń - Hotel, który działa na terenie Tlenia, kusi również wędkarzy oraz miłośników spacerów z kijkami - nordic walking. Oferta aktywnego wypoczynku jest tu tak szeroka, że każdy turysta znajdzie tu dla siebie wiele ciekawych propozycji.

Cisza, spokój i moc atrakcji - na tym polega wyjątkowość Borów Tucholskich. Noclegi można tu znaleźć bez problemów, a w takich miejscach. Wypoczynek w tej części kraju może się dla każdego z nas stać niezapomnianym doświadczeniem!