Akcja skierowana jest do kobiet, które przeszły amputację piersi z powodu choroby nowotworowej, chorują na raka, jak i zdrowych pań, chcących skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych, ginekologicznych (wraz z cytologią), USG piersi oraz porad w zakresie profilaktyki onkologicznej, zdrowego trybu życia i chirurgii onkologicznej.

Badania zaplanowano 21 października (piątek) w godz. 9.00-15.00 w Regionalnym Ośrodku Onkologicznym w Łodzi (ul. Paderewskiego 4).

Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu (42) 689 57 57 w poniedziałek (17 października) w godz. 9.00-12.00.

Ponadto, 21 października w Wojewódzkiej Przychodni Onkologicznej na panie czekać będą inne atrakcje:

Klub Zdrowia i Urody - elektroniczny pomiar składu ciała przy użyciu urządzenia "Tanita" (analiza składu ciała określi m.in. stan kości i mięśni, zapotrzebowanie kaloryczne, wiek metaboliczny, ilość tkanki tłuszczowej, nawodnienie organizmu, ilość tłuszczu wewnętrznego).

Łódzka Fundacja Kocham Życie - panie z fundacji będą promować profilaktykę onkologiczną i uczyć samobadania piersi. Odpowiedzą też na pytania zainteresowanych, jak przetrwać trudne chwile w czasie choroby.

Fundacja "Pełną Piersią na Rzecz Rozwoju Rekonstrukcji Piersi" zaprasza na akcję "Porozmawiaj z kobietą po rekonstrukcji piersi", w ramach której kobiety, które przeszły rekonstrukcję piersi, będą odpowiadały na  wszystkie pytania osób zainteresowanych rekonstrukcją.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zaprasza na stoisko informacyjne, do otwierania kont ZIP, potwierdzania wniosków na wyroby medyczne (bez konieczności wizyty w siedzibie NFZ,), informacje o programie Leki 75+.