Przyczyny bólu pleców

Ból pleców to dolegliwość, która pojawia się u wielu osób. Warto zaznaczyć, że tego typu ból jest charakterystyczny przede wszystkim dla seniorów, jednak może pojawiać się także u ludzi młodych i w wieku średnim. Do najważniejszych przyczyn bólu pleców można zakwalifikować:

  • siedzący tryb życia i brak aktywności fizycznej,
  • częste chodzenie w butach na wysokim obcasie,
  • niewłaściwa pozycja w trakcie chodzenia, stania, siedzenia,
  • złe nawyki, prowadzące do wad postawy,
  • urazy i wypadki,
  • wiek i reumatyzm,
  • nieodpowiednia pozycja przyjmowana w czasie snu, niewygodny materac, brak możliwości regeneracji organizmu.

Warto zaznaczyć, że ból pleców po wstaniu rano z łóżka, najczęściej spowodowany jest niewygodnym materacem lub złą postawą w trakcie snu. Przyczyną może być tutaj między innymi spanie na starym, zużytym materacu, który lata świetności ma dawno za sobą. Innym powodem może być spanie na kanapie lub na wersalce, ponieważ tego typu meble nie służą do snu, tylko do siedzenia. Oczywiście, czym innym jest spędzenie kilku nocy na kanapie, na przykład w trakcie odwiedzin u rodziny, a czym innym jest stałe spanie na takim meblu. Warto także dodać, że poranny ból pleców może być spowodowany zbyt miękkim lub zbyt twardym materacem w łóżku. 

Jaki powinien być idealny materac?

Sen jest naprawdę ważny dla ludzi, ponieważ pozwalana regenerację organizmu i sprawia, że możliwy jest prawdziwy wypoczynek. Nieodpowiedni materac prowadzi między innymi do bólu pleców, ale także do niewłaściwego krążenia, bólu głowy i uczucia zmęczenia. Właśnie dlatego tak ważny jest wybór materaca. Warto postawić na sprawdzone rozwiązania technologiczne, na przykład od marki Hilding. Jest to światowy producent materacy, łóżek i poduszek, który specjalizuje się w innowacyjnych i nowoczesnych produktach. Idealny materac powinien charakteryzować się przede wszystkim odpowiednią twardością, która dopasowana jest do wagi oraz osobistych preferencji. Spore znaczenie mają także wymiary materaca. Dla jednej osoby minimalny wymiar to 80x200, jednak tak naprawdę warto zainwestować w coś szerszego. W przypadku pary dobrze postawić na materac o wymiarach 160x200 lub 180x200. Ten drugi typ jest szczególnie polecany osobom, które lubią mieć sporo przestrzeni w łóżku i zależy im na jak najwyższym odczuciu komfortu. Marka Hilding proponuje naprawdę innowacyjne rozwiązania. Świetnym przykładem są materace odwracalne, o dwóch typach twardości, które można dostosować do aktualnego samopoczucia oraz preferencji. Innym doskonałym pomysłem są materace o siedmiu strefach twardości, które zapewniają komfort użytkownikom. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są materace z pianką termoplastyczną, która dopasowuje się do temperatury ciała użytkownika i zapewnia wysoki poziom wygody. Oczywiście można także zdecydować się na zakup materaca rehabilitacyjnego lub ortopedycznego, a produkty marki Hilding posiadają specjalne certyfikaty medyczne. 

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków innowacyjnością, wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Ikea, Natura i Galaxy w Agata Meble, Immensity dla BRW czy też unikatowych rozwiązań zastosowanych w marce prywatnej Sleepmed.