Akcja „Nauka Bezpieczeństwa na Drodze” ma przypominać najmłodszym o zasadach bezpieczeństwa, stosowanych w trakcie korzystania z dróg.

W miasteczku chętni będą poznawać podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzieci biorące udział w wydarzeniu będą mogły bawić się i zdobywać wiedzę w trzech strefach miasteczka, które zostaną dostosowane do ich wieku. Będą to: strefa maluchów dla dzieci w wieku 2-4 lata, średniaków w wieku 5-7 lat i dzieci najstarszych 8-12 lat. Najmłodsi mogą spodziewać się także takich atrakcji, jak malowanie buziek. Wszyscy uczestnicy akcji będą zapraszani do przejażdżek rowerowych na terenie miasteczka. Będą dla nich organizowane liczne konkursy, w których będą nagradzani symbolicznymi upominkami oraz pamiątkowymi dyplomami.

„Naukę Bezpieczeństwa na Drodze” zaplanowano w taki sposób, aby skorzystały z niej nie tylko dzieci, ale i dorośli. Dla nich przygotowano stanowisko udostępniające alkogogle, które pozwalają na przeżycie fizycznego doświadczenia związanego z prowadzeniem pojazdu po spożyciu alkoholu. Osoby zainteresowane samochodami będą mogły skorzystać z zaproszenia do przejażdżki elektrycznym samochodem twizy. Jazdy będą odbywać się w towarzystwie instruktora na wydzielonej części parkingu przed centrum. Dodatkowo, w ramach akcji Nauka Bezpieczeństwa na Drodze na profilu Facebook Portu Łódź będzie prowadzony quiz, sprawdzający wiedzę z zakresu bezpieczeństwa na drodze, przeznaczony zarówno dla pieszych, rowerzystów jak i kierowców.

Wydarzenie będzie odbywać się w dniach od 19 do 30 maja. Od poniedziałku do piątku aktywności będą prowadzone z myślą o przedszkolakach i uczniach łódzkich placówek dydaktycznych. Atrakcje weekendowe: 24 i 25 maja, skierowane do rodzin
z dziećmi, a także wszystkich zainteresowanych tematyką wydarzenia, będą miały miejsce od godz. 11.00 do 18.00. Miasteczka należy szukać na terenie patio. Wstęp jest bezpłatny.