– Jeśli chodzi o odświeżenie cery po zimie polecam tradycyjne oczyszczanie twarzy – wyjaśnia Agnieszka Jakubek z Centrum Zdrowia i Urody „Carmen”. – Polega ono na wyciskaniu zaskórników. Według mnie to metoda bardziej skuteczna niż przykładowo mikrodermabrazja.
W ofercie „Carmen” jest również złuszczanie skóry przy użyciu kwasów owocowych firm NeoStrata, Topix, Cosmoscience. Zabiegi na twarz są w cenie od 70 zł.
– Dla ujędrnienia i odtoksycznienia całego ciała stosuję zabieg Agyptos – dodaje kosmetyczka. – Ciało zawijane jest w bawełniane bandaże nasączone w roztworze zawierającym glinki, sole z Morza Martwego i cenne materiały. Zabieg trwa około 2 godzin i kosztuje 250 złotych.
Super odżywienie i nawilżenie po zimie daje mezoterapia bezigłowa.
– Nie działa powierzchownie, bo polega na wtłoczeniu w głąb komórek twarzy bioprądów i ultradźwięków – twierdzi Agnieszka Sulińska, właścicielka Sunpower przy ul. Brackiej 49. – Zabieg taki kosztuje 140 złotych.
W salonie można też skorzystać z mikrodermabrazji, czyli mechanicznego złuszczania naskórka (95 zł). Dla odświeżenia skóry wystarczy jeden zabieg, a żeby dodatkowym efektem było spłycenie zmarszczek – około 5 zabiegów.
Polecany jest również peeling kawitacyjny, czyli usunięcie zaskórników. To oczyszczanie skóry za pomocą wibracji ultradźwiękowej, wzbogacone o mikromasaż, który poprawia mikrokrążenie i dotlenienie komórkowe oraz zwiększa penetrację substancji aktywnych w głąb skóry.
Proponowanym na całe ciało zabiegiem w Sunpower jest Matispa. Najpierw jest peeling całego ciała, później nakłada się odżywczą maskę i owija ciało w folię. Na koniec wykonywany jest masaż. Matispa to koszt 110 zł.
Ostatnio bardzo modne są zabiegi na twarz z zastosowaniem kwasu hialuronowego. To związek, który wiąże wodę w naskórku, dlatego wygładza, ujędrnia i odmładza skórę. Kwas hialuronowy jest składnikiem skóry właściwej. Z wiekiem ilość kwasu maleje, dlatego skóra człowieka się starzeje, traci zdolność wiązania wody i powstają zmarszczki.
– Zabiegi z solami tego kwasu kosztują około 120 złotych – mówi Ewa Szymczak–Matczak, właścicielka gabinetu kosmetycznego „Eva” przy ul. 20 Stycznia 70. – Wykonuje się je od 25. roku życia.
Za mikrodermabrazję zapłacimy tu od 80 do 220 zł. Peeling kawitacyjny jest w cenie 90 zł.