Z okazji tegorocznego Dnia Dziecka Zakłady Mięsne Pamso przeprowadziły akcję edukacyjną wśród młodych mieszkańców Pabianic. „Mityng Lekkokaloryczny” to akcja edukacyjna skierowana do uczniów szkół podstawowych, którym w sposób zabawny, lecz klarowny, przekazano wiedzę na temat zasad zdrowego odżywiania.


Statystyki są alarmujące – problem otyłości dotyka już co 10 dziecko w Polsce. Jest to spowodowane głównie złymi nawykami żywieniowymi. ‘Fast foody’ wypierają z diety wartościowe składniki odżywcze, a gry komputerowe, Internet i telewizja stanowią główne źródła aktywności w czasie wolnym – w miejsce sportu i zajęć ruchowych. Jakże często zapominamy, że ruch i zdrowe odżywianie, to podstawa prawidłowego rozwoju młodego organizmu. By dziecku nie groziła otyłość, która wraz z upływem czasu niesie ze sobą dodatkowe, poważne problemy zdrowotne, szalenie istotne jest kształtowanie poprawnych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat. Dlatego akcja edukacyjna Pamso skierowana została do dzieci, które właśnie wkraczają w wiek szkolnej samodzielności.

Podczas I Mityngu Lekkokalorycznego młodzi uczniowie mieli okazję zapoznać się z zasadami zdrowego odżywiania oraz dowiedzieć się, w jaki sposób kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe. Podczas gier i zabaw prowadzonych pod okiem wykwalifikowanych pedagogów, uczniowie poznawali świat witamin, warzyw, owoców i składników odżywczych, których zawartość w diecie jest niezbędna do prawidłowego rozwoju. W nagrodę za aktywność i chęć zdobywania nowej wiedzy, wszystkie dzieci otrzymały kolorowe książeczki o przygodach SuperDrużyny Pamso. Plasterman, SuperBrokuł i pozostali superbohaterowie wprowadzili uczestników w barwny i zdrowy świat potraw oraz smaków. Zajęcia zakończyły się wspólnym przyrządzaniem drugiego śniadania.

Warsztaty zostały poprowadzone przez wykwalifikowanych pedagogów, a materiały szkoleniowe przygotowano w oparciu o wytyczne dietetyka. Akcja odbywała się jednocześnie w czterech szkołach podstawowych. Udział w I Mityngu Lekkokalorycznym wzięli uczniowie ze szkół podstawowych nr 1, nr 5, nr 9 i nr 13. Patronat nad akcją objął Prezydent Miasta Pabianice oraz redakcja Życia Pabianic. Z wydarzenia zadowoleni byli nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele i dyrekcja szkół, które już dziś wyraziły chęć uczestnictwa w przyszłorocznej, kolejnej edycji mityngu.