Tymczasem doba nadal ma 24 godziny, a dzień roboczy od 8 do 12 godzin – nie licząc przerw. Pilnowanie wszystkiego osobiście byłoby zdecydowanie zbyt absorbujące, z kolei tworzenie etatu księgowego wiąże się z konkretnymi kosztami. Mało które spośród małych, lokalnych biznesów mogą sobie na coś takiego pozwolić. Mają zatem tylko jedno wyjście. Tylko jak wybrać zewnętrzny podmiot odpowiedzialny za tak istotne zadania?

Biuro prowadzące pełną obsługę księgową firmy musi zapewnić indywidualne podejście

Wypełnianie wielu formularzy, arkuszy kalkulacyjnych i innych dokumentów to czynności, które wykonuje się machinalnie. W takich okolicznościach łatwo „z automatu” wypełnić niektóre pola, bez zwracania na nie szczególnej uwagi. Tak powstają pomyłki, których późniejsze odkręcanie kosztuje mnóstwo czasu i nerwów. Dlatego profesjonaliści nie mogą sobie pozwolić nawet na moment dekoncentracji. Nawet jeżeli jedna księgowa czy księgowy obsługuje wielu różnych Klientów, musi zachowywać szczególną staranność. Eksperci z biura rachunkowego Magne Superat tłumaczą swój zakres obowiązków w prosty, zwięzły sposób: „Naszą misją jest maksymalizowanie korzyści i oszczędności czasu Klienta przy najwyższej jakości usług i użyciu nowoczesnych narzędzi księgowych”. Na stronie https://magnesuperat.pl/ można zadać im bardziej skonkretyzowane pytania, uzyskując wszystkie niezbędne informacje.

Zakres świadczonych usług zawsze dopasowywany jest do charakteru prowadzonej działalności

Podmioty gospodarcze rozliczają się na kilka sposobów. W zależności między innymi od formy prawnej oraz wysokości rocznych przychodów. Mniejsze firmy przeprowadzają to w sposób relatywnie uproszczony. Natomiast przedsiębiorstwa notujące wpływy na poziomie 2 milionów euro lub będące spółkami kapitałowymi/osobowymi prawa handlowego mają obowiązek prowadzenia tzw. pełnej księgowości. Na każdym z tych poziomów wszelkie zbędne wydatki są niemile widziane. Zwłaszcza w czasach, kiedy trzeba zaciskać pasa i dokładnie oglądać każdą złotówkę. Outsourcing księgowości do zaufanego, renomowanego biura rachunkowego minimalizuje ryzyko kosztownych błędów w zasadzie do zera. A nawet jeśli księgowy przyczyni się do strat po stronie swojego klienta, to branżową normą są stosowne polisy ubezpieczeniowe.