Dlatego przedsiębiorcy powinni dołożyć wszelkich starań, aby pracownicy magazynów mogli wykonywać swoje zadania szybko, sprawnie i bezpiecznie. Potrzebują do tego odpowiednich narzędzi: od specjalistycznych maszyn po drabiny. Te ostatnie muszą mieć dobrze przystosowaną konstrukcję.

Kwestie bezpieczeństwa podczas pracy w magazynie nabierają szczególnego znaczenia

Przyjmowanie i wydawanie kolejnych partii, układanie towarów na regałach w odpowiednich działach, realizacja zamówień, pakowanie, prace konserwacyjne. To tylko niewielka część codziennego zakresu obowiązków pracowników magazynowych. Trzeba płynnie poruszać się pomiędzy kolejnymi sekcjami, a do tego wiele czynności wykonywać na dużej wysokości. Dlatego zwykłe drabiny zwyczajnie nie nadają się do pracy w takich warunkach. Co mają te stworzone z myślą o magazynach? Przedstawiciele firmy HIGHER w pierwszej kolejności zwracają uwagę na rozwiązania służące poprawie bezpieczeństwa, ergonomii oraz komfortu. I tak zastąpienie wąskich szczebli szerokimi stopniami zwiększa stabilność oraz wytrzymałość drabin. Im wyższy ciężar uniosą, tym mniejsze ryzyko wypadku. Drabiny magazynowe zwieńcza się platformami roboczymi, pozwalającymi stanąć pewnie na nogach. Wykonuje się z materiałów antypoślizgowych, a do tego stosuje się dodatkowe poręcze, barierki i pasy.

Każda drabina magazynowa posiada albo koła teleskopowe, albo specjalne rolki jezdne

Obok wyższych standardów bezpieczeństwa, w profesjonalnych narzędziach niezwykle istotna jest mobilność. Dźwiganie drabiny nad ziemię zabierałoby zbyt dużo sił – zwłaszcza biorąc pod uwagę dystanse, jakie średnio pokonują magazynierzy podczas jednej zmiany. Przejezdność uzyskuje się na 2 sposoby. Rolki jezdne są tańsze, tyle że wymagają zablokowania hamulcem nożnym po ustawieniu drabiny na miejscu. To wpływa na ich szybsze zużycie. Natomiast koła teleskopowe chowają się do wewnątrz dopiero pod odpowiednio dużym obciążeniem. Wtedy drabina opiera się już na specjalnych stopkach z antypoślizgowych materiałów. Obie powyższe wersje mają swoje wady i zalety. Na stronie https://sklep.drabiny.info/ znajduje się dokładniejsze porównanie obu typów drabin magazynowych. Produkty z obu kategorii stosowane są przez firmy z różnych branż, wiele zależy od specyfiki pracy w danym miejscu.