Co zrobić w sytuacji, gdy nie znamy języka? Czy zatrudnienie jest wówczas możliwe? Sprawdź, czy łatwo znaleźć oferty pracy we Francji bez znajomości języka!

Francuski nie jest najpopularniejszym uczonym językiem w naszym kraju, ale nie stanowi to  przeszkody, aby nie móc znaleźć zatrudnienia. Możemy dostrzec wiele ogłoszeń o pracę i informacji od pracodawców, że znajomość języka nie zawsze jest wymagana. Wystarczy jedynie dokładnie przeglądać oferty.

Praca sezonowa za granicą

Wraz ze zbliżającymi się wakacjami mogliśmy zauważyć duży wzrost ofert pracy sezonowej. Większość ogłoszeń tyczy się zatrudnienia przy zbiorach warzyw i owoców (w sadach oraz na plantacjach), a także w rolnictwie. Warunki, zarobki oraz rodzaj pracy uzależniony jest w dużej mierze od warunków pogodowych, jak i sytuacji w danym roku. Poszukiwane są również osoby, które chętnie zdecydują się na zatrudnienie w ogrodnictwie, np. podczas pielęgnacji roślin. Najpopularniejszym okresem, w którym możemy szukać pracy, jest okres maj - lipiec, a zatrudnienie często trwa nawet do września i października. Jednak wszystko zależy od rodzaju i warunków pracy. Musimy mieć na uwadze fakt, że często pracodawcy oferują dodatkowe benefity, np. darmowe zakwaterowanie czy posiłki.

W większych miastach mamy szansę dostać pracę w branży turystycznej (w tym np. hotelarstwo czy gastronomia). Tutaj jednak często poprzez kontakt z klientem wymagana jest znajomość języka, chociaż na poziomie komunikatywnym.

Praca za granicą we Francji – poszukiwani specjaliści

Oferty pracy we Francji bez znajomości języka znajdziemy również na niższych stanowiskach w branży produkcyjnej, przemysłowej i budowlanej, gdzie brakuje fachowców. Zazwyczaj wymaga się, aby chociaż jeden z członków zespołu posiadał umiejętności językowe na podstawowym lub komunikatywnym poziomie. Jest to zdecydowanie ułatwienie dla wielu pracowników, którzy nie znają francuskiego. Zapewnia to przede wszystkim stały przepływ informacji między innymi współpracownikami oraz pracodawcą i klientami. W tym sektorze z pewnością możemy liczyć na minimalne wynagrodzenie, które obowiązuje we Francji (około 1.521 euro). Stawki jednak uzależnione są od konkretnego zawodu i zajęcia, dlatego warto przeglądać na bieżąco oferty pracy Francja bez znajomości języka, aby znaleźć odpowiednie dla siebie zatrudnienie.

Warto zatem pamiętać, że znalezienie pracy za granicą bez języka jest możliwe i opłacalne. Przebywając we Francji, z czasem mamy dużą możliwość przyswojenia francuskiego ze względu na to, że będziemy nim otoczeni z każdej strony. Z pewnością umożliwi nam to poprawienie komfortu życia, a wraz ze zdobytym doświadczeniem możemy śmiało negocjować lepsze warunki pracy.