Poza wiekiem, na pogarszającą się kondycję włosów i ich gorszy wygląd wpływają zarówno czynniki zewnętrzne jak i wewnętrzne. Czynniki zewnętrzne, które mają niekorzystny wpływ na włosy, to przede wszystkim zabiegi kosmetyczne, suszenie i stylizacja przy użyciu wysokiej temperatury, częste farbowanie czy rozjaśnianie. Nierzadko sami, nieświadomie wpływamy niekorzystnie na włosy, poprzez dobór niewłaściwych kosmetyków, stosowanie ozdób, czy suszenie zbyt gorącą suszarką. Nawet tak prozaiczne czynności jak rozczesywanie mokrych włosów, czy spanie z mokrymi włosami, może źle wpłynąć na ich kondycję.

Wewnętrzne przyczyny złej kondycji włosów to przede wszystkim niewłaściwa dieta, brak ruchu, brak składników odżywczych i witamin w pożywieniu, czyli wszystkie te czynniki, które wpływają niekorzystnie na cały organizm i odbijają się na wyglądzie włosów, skóry i paznokci. Właśnie łamliwe paznokcie, wypadające i łamliwe włosy, stanowią sygnał, że z organizmem dzieje się źle. Potrzebna jest wówczas analiza naszej diety, trybu życia, tak aby zapewnić organizmowi więcej witamin i składników mineralnych.

Włosom potrzebne są szczególnie witaminy z grupy B, oraz A, C i E. Dla włosów duże znaczenie mają również takie pierwiastki, jak miedź, cynk i selen. Wszystkie te składniki są w diecie i warto wprowadzić zasady zdrowego żywienia. Jednak nie zawsze jest to wystarczające i warto działać kompleksowo. Także przydatne jest stosowanie preparatów na włosy. Niezbędne minerały i witaminy na włosy posiada preparat Look Up, marki Grinday.

Czym się kierować wybierając właściwe witaminy na włosy? Opinie znajomych, czy recenzja w sieci są ważne. Warto jednak znać kryteria, jakimi cechują się wysokiej klasy produkty, zawierające skuteczne składniki. Takimi kryteriami są: opatentowane składniki, czysty skład i standaryzacja.

Dlaczego składniki opatentowane, świadczą o ich jakości? Aby opatentować składnik, należy przeprowadzić dodatkowe badania kliniczne, potwierdzające jego działanie. Dlatego mamy pewność, że składnik ma potwierdzoną skuteczność. Preparat Look Up, marki Grinday posiada składniki opatentowane:

  • EVNolMax™, czyli mieszankę
  • tokotrienoli/tokoferoli z olejowca gwinejskiego, zawierającą wielonienasyconą witaminą E lub superwitaminą E o działaniu antyoksydacyjnym,
  • BioPerine®, czyli standaryzowany ekstrakt z owoców pieprzu czarnego, który ułatwia wchłanianieskładników odżywczych,
  • Selen - Selenium SeLECT®, który przyczynia się do utrzymania zdrowych włosów oraz paznokci

Witaminy na włosy Look Up, marki Grinday, stanowią unikatową, autorską mieszankę, która zawiera także witaminy C i E, biotynę, oraz cynk i miedź. Są to ekstrakty standaryzowane, co oznacza, że otrzymujemy w preparacie zawsze stałą dawkę czynnika aktywnego. Warto zwrócić uwagę na czysty skład, który oznacza, że w preparacie nie ma sztucznych barwników i wypełniaczy, które po dłuższym stosowaniu mogłyby mieć skutki uboczne.