Niektórych zachęca do tego ekologiczne i prozdrowotne nastawienie, a inni dają się przekonać krótkim czasem budowy oraz niższą ceną w porównaniu do domków z cegły czy pustaków. Jak zapatruje się na tą kwestię ekspert? O to, czy wybrać domki z drewna zapytaliśmy dyrektora Eko Architektury, Przemysława Balcewicza. Zapraszamy do lektury.

Panie Dyrektorze, chciałabym by na początku powiedział nam Pan o tym, jakie są korzyści wybudowania domków z drewna?

Takich korzyści jest bardzo wiele, rozpoczynając od kwestii zdrowotnych, ekologicznych, kończąc na indywidualnych projektach domków i krótkim okresie oczekiwania na budynek, do którego można się wprowadzić. Według mnie, wspominając o zaletach domków z drewna, warto odnieść się do kwestii czysto ekonomicznych, czyli tych związanych z czasem i finansami. Pod tym względem jako korzyści z wybrania drewnianych domków uznałbym:

  • niska cena domków: wybudowanie drewnianego domku jest tańsze, niż budowa domku z pustaków lub z cegieł. W przypadku domków z drewna jest to bardzo duża różnica, co nie oznacza różnicy w jakości. Cena drewnianych domków jest także zależna od firmy, zajmującej się ich produkcją. W Eko Architekturze nie tylko gwarantujemy najniższą cenę, ale także na bieżąco śledzimy trendy, pojawiające się na rynku, by oferować naszym klientom najkorzystniejszą dla nich ofertę.
  • krótki termin budowy: na otrzymanie domku do którego można się wprowadzić składa się kilka etapów. Pierwszym z nich jest realizacja projektu budynku. W Eko Architekturze standardowe domki produkujemy w ciągu 2-3 tygodni, od momentu złożenia zamówienia. Jest to bardzo krótki czas, za co cenią nas nasi klienci. Czas trwania budowy domku jest uzależniony od jego wielkości, jednak okres ten jest również krótki i zadowalający dla naszych obecnych klientów.

Panie Dyrektorze, jak wygląda stosunek ceny do jakości? Czy domki z drewna są trwałe i wytrzymałe?

Tak, zdecydowanie. Drewniane domki całoroczne, które budujmy są długoletnie, wytrzymałe i trwałe. Na ten element składa się dokładność i dbanie o każdy szczegół na wszystkich etapach naszych prac. Czynności, które są konieczne dla zapewnienia takiego stanu to między innymi: użycie drewna o wilgotności 14-18% oraz sprowadzenie drewna sosnowego i jodłowego z regionu północnego. Duże znaczenie ma także idealne zaprojektowanie każdego elementu domku. Mam na myśli np. to, że wystające na zewnątrz drewniane elementy należy montować w taki sposób, aby woda dobrze z nich ściekała.

Panie Dyrektorze, co sprawia, że warto wybrać drewniane domki w Eko Architekturze?

Nasze domki są prozdrowotne i ekologiczne. Wpływają one pozytywnie na zdrowie psychiczne i fizyczne, oddziałują pozytywnie na drogi oddechowe i stwarzają kojące otoczenie, idealne do relaksu. Dzięki ekologiczności, osoby mieszkające w domku mogą zmniejszyć bezpośrednie koszty energetyczne na ogrzewanie/ochładzanie i wietrzenie. Wybór drewnianego domku w Eko Architekturze oznacza także, że otrzymają Państwo zestaw premium w standardowej ofercie. W naszej firmie mogą Państwo stworzyć własny projekt domku, który my wykonamy. 

Drewniane domki całoroczne naszej firmy różnią się także od tych, które oferuje konkurencja na wielu płaszczyznach. Przede wszystkim różnicują nas unikalne elementy, które oferujmy jako jedyni na rynku. Są to: okna z szybami zespolonymi oraz najwyższego poziomu osprzęt okien i drzwi. Ponadto, nasze domki z drewna wyróżnia grubość ścian (pojedyncza ściana lub podwójna), design i ilością okien i drzwi (szyby jednolite lub dzielone) oraz wygląd architektoniczny (dachy dwuspadowe, jednospadowe albo czterospadowe).

Nasze domki drewniane są również we Francji:
Chalet PRO
187 route de la Féclaz, 73230 ST ALBAN LEYSSE
tel. 04 85 44 00 20
strona: https://chaletpro.fr/Produits/abris-de-jardin-et-pavillons