To pozwoli przygotować się zawczasu i nie dać się zaskoczyć pierwszym przymrozkom. Aby nie wyrzucić pieniędzy w błoto, lecz zainwestować w zdrowie pociechy, warto jednak przestrzegać kilku fundamentalnych zasad. Przygotowaliśmy kilka porad dla rodziców, których czeka ważne zadanie: zakup dziecięcego obuwia zimowego. Jak się za to zabrać i znaleźć zdrowe buty, dostosowane do niekorzystnych warunków pogodowych? Poniżej znajdziesz odpowiedź!

Szukamy najlepszych butów zimowych dla dzieci. Muszą być ciepłe i oddychające

Jakie cechy powinno spełniać obuwie dziecięce, noszone zimą? Pierwszym, co każdemu z nas przychodzi na myśl, jest ciepła wyściółka. Buty muszą zapewniać optymalny poziom ciepła – zapobiegać wychłodzeniu, jak również przegrzaniu stóp. Taka ochrona zmniejsza ryzyko infekcji, o które w okresie zimowym bardzo łatwo. Odpowiedni but dla dziecka musi być dopasowany do kształtu stopy. Wysoka cholewka i delikatnie usztywniony zapiętek to zatem obowiązkowe elementy zdrowego obuwia. Dodatkowym walorem będzie elastyczna podeszwa, umożliwiająca diagnostykę. Nosi ona nazwę MEMO i charakteryzuje się kolorowymi strefami: normy, ryzyka oraz dysfunkcji. Kiedy dziecko nieprawidłowo stawia stopy, podeszwa zaczyna się ścierać w danej strefie, co dla rodzica jest informacją o konieczności zareagowania. Buty zimowe profilaktyczne dla dzieci oprócz diagnostycznej podeszwy, posiada też wbudowany obcas Thomasa i jest wyściełane naturalnym materiałem. Skóra kozia wykazuje wysokie właściwości higroskopijne, więc stopy oddychają i nie pocą się nadmiernie.

Modne kozaki profilaktyczne dla chłopca i dziewczynki. Wiemy, gdzie takie kupić!

Po buty dziecięce wysokiej jakości należy udać się do sklepu, oferującego przebadane i atestowane modele. Wizyta w supermarkecie czy na targu nigdy nie zaowocuje w zakup specjalistycznego obuwia, nawet, jeśli sprzedawca będzie o tym zapewniał. Buty na dzieci kupuj w sprawdzonych miejscach, takich jak sklep internetowy BOOCIKI, a na pewno się nie zawiedziesz. Skórzane modele z kolekcji zimowej, mimo wysokiej cholewki i zastosowaniu usztywnienia, pozostają lekkie i bardzo wygodne. Ich zakładanie i ściąganie jest łatwe, więc przedszkolaki poradzą sobie z nim bez problemu. Odpowiednie obuwie zimowe stabilizuje staw skokowy i chroni stopę przed chłodem. Jest wykonane tak, żeby śnieg nie przedostawał się do środka oraz, co niezwykle ważne dla samych użytkowników – wygląda bardzo designersko. Producenci butów profilaktycznych dostępnych w sklepie Boociki, dopracowali swoje wyroby w każdym detalu. Odblaskowe elementy, podeszwa z antypoślizgowym bieżnikiem, miękka wyściółka i szereg innych rozwiązań sprawia, że kozaki profilaktyczne są obuwiem godnym uwagi. Zobacz, jak prezentują się zdrowe buty zimowe dziecięce dla chłopców i dziewczynek, a następnie znajdź model, który posłuży maluchowi co najmniej przez cały sezon.