O tym, jakie są objawy depresji, jak ją rozpoznać i jak jej przeciwdziałać, opowie psychiatra, dr n. med. Ewa Murak-Kozanecka. Natomiast Monika Kamieńska, doktorantka Uniwersytetu Łódzkiego i współautorka książki „Srebrne Tabu” udowodni, że śmiech to naprawdę zdrowie i że warto się śmiać jak najczęściej.

Konferencje i spotkania dla osób 60+ są elementem realizowanej przez DOZ Fundację dbam o zdrowie misji pomocy seniorom. Każde ze spotkań dotyczy innego zagadnienia zdrowotnego, istotnego dla zachowania dobrego zdrowia i samopoczucia seniorów. Za wartość merytoryczną spotkań odpowiadają cenieni eksperci oraz specjaliści z wybranych dziedzin – lekarze, dietetycy, psychologowie, terapeuci oraz fizjoterapeuci.
Tym razem pod hasłem „Myśl pozytywnie” zaproszeni goście skupią się na problemie depresji osób w wieku 60+. Spotkanie odbędzie się jutro (środa, 16 maja) w CH Sukcesja w Łodzi (Al. Politechniki 1, poziom -1). Rozpoczęcie o godzinie 12.00. Konferencja organizowana jest w ramach 5. edycji Łódzkich Senioraliów.