Bardzo Mały Wóz. Będziesz Miał Wydatek. Bolid Młodzieży Wiejskiej. Każdy z nas zna jakieś zabawne rozwinięcie skrótu jednej z najbardziej znanych marek samochodów w Polsce, czyli BMW.

Złą łatkę przykleili marce nieodpowiedzialni użytkownicy, często zasiadający za kierownicą beemek. Ale kierowcy a ich samochody to dwie różne kwestie. Ustalmy sobie jedno, o nowych modelach BMW marzy każdy. Powód? Bayerische Motoren Werke, czyli niemiecki koncern motoryzacyjny, produkuje naprawdę wysokiej jakości samochody osobowe, motocykle, skutery i silniki. Marka istnieje od ponad 100 lat, nic więc dziwnego, że cieszy się zaufaniem kierowców.

Jak podaje Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR, BMW znalazło się na 5. miejscu w zestawieniu najczęściej sprowadzanych do Polski aut w 2020 r. Do czerwca tego roku Polacy zdecydowali się kupić w Niemczech aż 23.495 sztuk BMW. Notabene, Niemcy są w czołówce, jeśli chodzi o kraj, z którego najczęściej importujemy samochody.

Jak możemy być jednak pewni, że BMW, które sprowadzamy z zagranicy, nie jest kradzione lub powypadkowe? Wystarczy sprawdzić historię pojazdu. Można to zrobić w bezpłatnej bazie pojazdów checkcardna.com. Znajdziemy tam informacje na temat danego auta zebrane z policji, rejestrów krajowych i prywatnych, aukcji samochodów używanych i ogłoszeń czy firm ubezpieczeniowych oraz leasingowych.

Spraw, by marzenie o BMW stało się rzeczywistością

Niemiecka solidność znana jest na całym świecie. Produkty, jakie wychodzą spod rąk naszych zachodnich sąsiadów, są cenione za niezawodność i trwałość. Tymi cechami można również scharakteryzować BMW.

Samochody te mają m.in.:

– stylowy design,

– mocny silnik,

– tylny napęd,

– doskonałą klasę wykończenia wnętrza.

Jeśli mamy już swoją wymarzoną i wypatrzoną beemkę, przed zakupem koniecznie sprawdźmy jej VIN, czyli Vehicle Identification Number, w Polsce potocznie nazywany numerem nadwozia. Gdy VIN jest nam znamy, wchodzimy do któregoś z najlepszych dekoderów VIN. Ich bazę znajdziemy pod adresem www.bestvin.pl. Dzięki sprawdzeniu raportu VIN będziemy wiedzieli o wszystkim, co kiedykolwiek zostało udokumentowane na temat pojazdu. Oprócz podstawowych faktów, jak marka, model czy rok produkcji, wyświetli nam się informacja o prawdziwym przebiegu naszego BMW, ew. historia jego wypadków czy kradzieży, a także dane o przeglądach technicznych, poprzednich właścicielach czy krajach rejestracji. Po satysfakcjonującej nas weryfikacji auta możemy ze spokojem przystąpić do jego zakupu. Szerokiej jazdy!