To doskonały sposób na wymodelowanie sylwetki i zrzucenie zbędnych kilogramów

Ale ćwiczenia z obciążeniem to doskonały sposób na wymodelowanie całej sylwetki. Skutkiem treningu z obciążeniem są nie tylko piękne ramiona, ale też płaski brzuch, jędrne pośladki, smuklejsze uda i łydki.

Ćwiczenia, podczas których wykorzystujemy obciążenie znajdujące się np. w ofercie sklepu marbo-sport.pl to najlepszy sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów. Proces spalania kalorii trwa nie tylko podczas wykonywania treningu, ale także kilka godzin po jego zakończeniu. 

Im więcej mięśni posiadamy, tym łatwiej jest spalić tkankę tłuszczową. Mięśnie w dużym stopniu wpływają na zwiększenie wydatków kalorycznych organizmu. Gdy wzrasta masa mięśniowa, organizm spala większą ilość kalorii nie tylko podczas aktywności fizycznej, ale także podczas odpoczynku. 

To sposób na zwiększenie wytrzymałości

Im większe obciążenie stosujemy, tym bardziej zwiększa się nasza siła i wytrzymałość. Nawet jeśli podnoszenie danego ciężaru na początku sprawia nam trudność, po pewnym czasie przyzwyczaimy się do niego. 

Odpowiednio dobrane przyrządy do ćwiczeń sprawią, że nie tylko wzmocnimy mięśnie, ale też zmniejszymy ryzyko wystąpienia kontuzji. Podczas treningów z obciążeniem trzeba być ostrożnym i nie przeciążać swojego organizmu. 

Poprawa nastroju

Regularne treningi z obciążeniem podobnie jak każdy inny rodzaj aktywności fizycznej poprawiają nastrój i samopoczucie, pozwalają się zrelaksować i odstresować po ciężkim dniu. 

Jak ćwiczyć z obciążeniem?

Planując treningi z obciążeniem trzeba zaczynać od małych kroków. Stosowanie przez osoby początkujące zbyt dużego obciążenia nie tylko nie przyniesie żadnych efektów, ale też stanowi gwarancję kontuzji. 

Na początku nie powinno też wykonywać ćwiczeń z obciążeniem na własną rękę. Najlepiej poprosić o pomoc trenera personalnego, który dokładnie wyjaśni, jak wykonywać trening, by nie zaszkodzić swojemu ciału. Gdy już zdobędziemy wiedzę i umiejętności w tym zakresie, możemy przejść do samodzielnych treningów. 

Każdy trening należy poprzedzić solidną rozgrzewką. Rozgrzewka przygotowuje mięśnie i stawy do pracy. Brak rozgrzewki zwiększa ryzyko wystąpienia kontuzji.