Nie tylko ze względu na takie atuty, jak zastosowanie w nich nowoczesnych technologii z zakresu budownictwa oraz architektury, ale także dzięki szeregowi czynników, które kształtują charakter miasta.

Dlaczego warto inwestować w nowe mieszkania na sprzedaż w Łodzi?

Eksperci, zajmujący się inwestycjami w nowe mieszkania na sprzedaż i inne nieruchomości w Łodzi, zauważają, że miasto stało się atrakcyjne nie tylko pod względem zamieszkiwania i rynku pracy. Uruchomione przed kilkoma laty szybkie połączenie między Łodzią a Warszawą spowodowało, że łodzianie chętnie podejmują pracę w stolicy. Jednocześnie nie decydują się oni na opuszczenie miasta, ponieważ korzystając z dobrego połączenia, mogą dotrzeć do stolicy zaledwie w kilkadziesiąt minut. Porównywalny jest czas dojazdu do Warszawy z takich miejscowości, jak Łomianki czy Piaseczno. Dzięki temu ewentualny brak zatrudnienia w Łodzi nie jest już powodem do jej opuszczenia. Stołeczny rynek pracy obfituje w bogatą bazę ofert pracy, która, dzięki wskazanemu wyżej połączeniu, została otwarta także dla mieszkańców Łodzi.

Korzystne ceny

Kolejnym czynnikiem zachęcających do inwestowania w nieruchomości w Łodzi jest to, że ceny mieszkań w Śródmieściu w porównaniu z warszawskimi cenami są o kilkadziesiąt procent niższe. Szacuje się, że różnica wynosi kilkadziesiąt procent rynkowej ceny mieszkania. Przykładowo, biorąc pod uwagę ofertę biura nieruchomości WGN, mieszkanie na łódzkich Bałutach o metrażu 47,25 metrów kwadratowych będzie kosztowało 252.000 złotych. W jego skład będą wchodziły trzy pokoje oraz balkon. Dodatkowo jest ono zamknięte przez ogrodzenie, a dostęp do niego stanowi brama automatyczna, sterowana pilotem. Dostęp do trzy poziomowego bloku jest także chroniony przez furtkę wyposażoną w domofon. Dla porównania cena podobnego lokalu w Warszawie, również w biurze nieruchomości WGN, o nieco większej powierzchni - 59,27 metrów kwadratowych, wynosi już 664.595 tysięcy złotych. W jego skład wchodzą również 3 pokoje oraz balkon. Dodatkowo osiedle jest strzeżone i zamknięte.

Jeśli natomiast interesują Cię nieruchomości komercyjne, koniecznie zapoznaj się z ofertą portalu Komercja24!