Dowiedz się, dlaczego warto to zrobić.

Dajesz im drugie życie

Prawda jest taka, że kończąc konkretny etap edukacji - na przykład liceum lub dany rok na studiach - są niewielkie szanse na to, że wrócisz do przeczytanych już podręczników. Rodzi to spory problem, co można z taką książką zrobić.

Być może najważniejszą korzyścią ze sprzedaży podręczników jest to, że można dać im drugie życie. Sprzedana książka może trafić w ręce nowego czytelnika dopiero rozpoczynającego etap nauki, który Ty już dawno masz za sobą. Dzięki temu, on zyska dostęp do potrzebnych mu materiałów, a sam podręcznik uniknie przykrego losu - związanego na przykład z wylądowaniem na śmietniku.

Możesz zarobić parę złotych

Odsprzedaż starych podręczników może być świetnym sposobem na sfinansowanie zakupu książek potrzebnych do kolejnego semestru studiów. Nawet jeśli nie planujesz zakupu nowych książek, rozważ zatrzymanie tych, które masz z poprzedniego roku. Nie możesz ich używać i prawdopodobnie nie są wiele warte, ale jeśli poświęcisz trochę czasu na odsprzedanie ich młodszym kolegom, możesz zarobić kilka dodatkowych złotych, które na pewno przydadzą się w Twoim budżecie.

Oszczędzasz miejsce na półce

Sprzedaż starych podręczników to świetny sposób na zwolnienie miejsca na półce - zwłaszcza jeśli mieszkasz w małym mieszkaniu lub przeprowadzasz się do nowego domu. To świetny moment, aby pozbyć się rzeczy, których nie potrzebujesz - a na tej liście zapewne znajdą się również stare podręczniki.

Gdzie można sprzedać stare podręczniki?

Możliwości jest przynajmniej kilka. W wielu szkołach średnich i uczelniach organizowane są specjalne targi, na których starsi uczniowie mogą sprzedać młodszym swoje niepotrzebne podręczniki. Podobną funkcję pełnią obecnie facebookowe grupy, na których pod koniec każdego semestru odbywa się wielka wymiana podręczników.

Dobrym miejscem na sprzedaż niepotrzebnych podręczników są również lokalne serwisy ogłoszeniowe. Mogą to być portale działające przy miejscowej gazecie lub portalu informacyjnym, a także duże serwisy z ogłoszeniami o zasięgu krajowym.

Dobrym rozwiązaniem jest korzystanie również z serwisów, które specjalizują się w skupowaniu niepotrzebnych podręczników. W naszym kraju również działa kilka takich portali - między innymi nasz serwis. Korzystanie z nich jest banalnie proste - zazwyczaj wystarczy wpisać numer ISBN i po prostu sprzedać swój stary podręcznik.

Więcej o skupie podręczników dowiesz się na https://skupujemypodreczniki.pl/skup/