Prawda jest bowiem taka, że jeśli faktycznie chcielibyśmy zwiedzić całą Ukrainę i zobaczyć wszystko to, co warte jest zobaczenia, musielibyśmy pojechać tam na przynajmniej miesiąc. Jeśli jednak mamy do dyspozycji zaledwie dwa tygodnie, dobrze jest skrupulatnie zaplanować taką wycieczkę. W poniższym artykule przyjrzymy się temu, co dokładnie warto zwiedzić na Ukrainie.

Jak zaplanować zwiedzanie Ukrainy?

Przede wszystkim, musimy zacząć od tego, że Ukraina jest bardzo atrakcyjnym krajem, który turyści bardzo często decydują się odwiedzać. Stoją za tym niewiarygodnie niskie ceny - zarówno jeśli chodzi o noclegi, jak również różnego rodzaju bilety wstępu czy ceny jedzenia. Generalnie, nie będzie dużym błędem, jeśli użyjemy stwierdzenia, które mówi, że podróżowanie po Ukrainie jest tanie. Nie zmienia to jednak faktu, że aby rzeczywiście dobrze zwiedzić Ukrainę, wycieczkę tę należy dobrze zaplanować. Od czego jednak zacząć? Na planie naszej wycieczki nie może zabraknąć z całą pewnością Lwowa.

Lwów - co musisz tam zobaczyć?

Jeśli chodzi o Lwów, to z całą pewnością nie możemy pominąć zwiedzenia Starego Miasta. W 1998 roku Stare Miasto we Lwowie zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obowiązkowo powinniśmy wybrać się do katedry Boimów, jak również odwiedzić katedry: łacińską i ormiańską. To jednak nie wszystko! Budynek Opery we Lwowie czy Czarna Kamienica to także obiekty, które warte są zobaczenia, jeśli rozpoczynamy zwiedzanie Ukrainy i jesteśmy we Lwowie.

Kolejny punkt na planie wycieczki - Kijów!

Po zwiedzeniu Lwowa, koniecznie musimy udać się do Kijowa. Tutaj także czeka na nas moc zabytków. Ta trzymilionowa metropolia to miejsce, w którym znajduje się Sobór Mądrości Bożej. Obiekt ten także figuruje na liście UNESCO. Nie możemy też mówić o udanej i dobrze zaplanowanej wycieczce po Ukrainie, jeśli nie odwiedzimy muzeów. W Kijowie warto wybrać się przede wszystkim do muzeum Historii Ukrainy Podczas II Wojny Światowej. Dla miłośników tego okresu historii, jak również dla osób ciekawych świata, to pozycja obowiązkowa na planie wycieczki po Ukrainie. Nie inaczej jest w przypadku Muzeum Bułhakowa. Nie każdy też wie, że jeśli jesteśmy w Kijowie, możemy dokonać rezerwacji wycieczki po terenie dawnej elektrowni oraz opuszczonego już miasta Prypeć. To z pewnością będzie bardzo ciekawe doświadczenie.

Z Kijowa prosto do...Odessy!

Z pewnością każdy słyszał o niedawnej wojnie o Krym. Odessa, położona tuż nad Morzem Czarnym, po nieszczęściach jakie na nią spadły, nadal jednak cieszy się bardzo dużym powodzeniem, jeśli chodzi o szeroko pojmowaną turystykę. W dużej mierze, atrakcyjność pod względem turystycznym Odessa zawdzięcza swoim plażom. Dla młodszych uczestników wycieczki po Ukrainie także nie zabraknie tutaj atrakcji. W Odessie bowiem znajduje się największe na całej Ukrainie Delfinarium i Akwarium. Nie oznacza to jednak, że tylko nadmorskie okolice Odessy są atrakcyjne pod względem turystycznym. Jeśli znajdziemy się w centrum miasta, koniecznie powinniśmy zobaczyć gmach Opery w Kijowie, jak również - Pałac Potockich. Obiekty te są nie tylko przepiękne pod względem architektonicznym, ale mają też ogromną wartość jeśli chodzi o ich znaczenie historyczne.

Jak zatem widzicie, na Ukrainie nie brakuje atrakcji dla turystów a niskie ceny za przejazdy, zakup jedzenia czy opłacenie noclegu są tylko dodatkowym wabikiem, jeśli chodzi o szeroko pojmowaną turystykę. Warto podkreślić, że to właśnie turystyka jest jedną z głównych gałęzi przemysłu na Ukrainie, która rozwija się zdecydowanie najprężniej. Nie ulega też wątpliwości fakt, że wycieczka po Ukrainie z pewnością dostarczy nam niezapomnianych wrażeń, a zobaczone tam obiekty na długo zostaną w naszej pamięci.

Artykuł powstał we współpracy z Parking Modlin P7.