Dlatego warto mieć pewność, że woda pitna w kuchni jest wystarczająco czysta. Oznacza to, że trzeba wiedzieć, które filtry do wody są dobre, i w które warto zainwestować.

Jakie korzyści płyną z posiadania dobrego filtra do wody?

Główną korzyścią płynącą z posiadania dobrego filtra do wody jest możliwość uzyskania czystej, bezpiecznej i zdrowej wody pitnej dla swojej rodziny. Jest to również ważne dla środowiska, ponieważ zmniejsza liczbę plastikowych butelek, które trafiają na wysypiska śmieci.

Filtry pozwalają też zaoszczędzić pieniądze, ponieważ nie będziesz kupować tak dużej ilości wody butelkowanej, zwłaszcza latem. Nie wspominając o uldze, jaką poczują Twoje ręce, gdy w końcu nie będą musiały dźwigać baniaków lub zgrzewek z wodą.

Rodzaje filtrów do wody

Główny problem z wodą z kranu polega na tym, że zawiera ona substancje chemiczne, takie jak chlor, fluorki i chloraminy. Te substancje chemiczne mogą powodować problemy zdrowotne, takie jak suchość skóry i włosów, odbarwione paznokcie i wysypki skórne. Mogą również podrażniać oczy i nos, jeśli się je wdycha lub spożywa w żywności, lub napojach.

Aby uchronić się przed tymi szkodliwymi substancjami chemicznymi, należy zaopatrzyć się w dobry filtr wody do domu lub biura. Jednak na rynku jest obecnie tak wiele różnych typów filtrów, że trudno zdecydować, który z nich jest odpowiedni dla Ciebie. Jeśli nie chcesz instalować dodatkowych urządzeń, postaw na zwykły dzbanek z filtrem, który będziesz co jakiś czas napełniać wodą z kranu.

Jak wybrać najlepszy filtr?

Na rynku dostępnych jest wiele filtrów do wody i trudno jest wybrać ten, który będzie najlepszy. Najlepiej wybrać filtr z wieloma stopniami filtracji. Zapewni to lepszą ochronę przed różnymi rodzajami zanieczyszczeń znajdujących się w dostarczanej wodzie. Na przykład systemy odwróconej osmozy mają trzy etapy (wstępny filtr osadów, wstępny filtr węglowy i membrana RO). Wybierz system o łatwej instalacji i wymaganiach konserwacyjnych. Zależy Ci na tym, aby urządzenie nie zajmowało zbyt wiele miejsca, nie wymagało specjalnych narzędzi ani specjalistycznej wiedzy do prawidłowej instalacji i konserwacji.

Obecnie dostępnych jest wiele różnych rodzajów filtrów do wody. Są wśród nich zarówno proste, które można stosować w domu, jak i bardziej zaawansowane, które można zainstalować w kuchni lub łazience. Jednak nie wszystkie z nich są w stanie spełnić Twoje potrzeby i oczekiwania.