Zastanawiasz się, czy wnieść o odszkodowanie samodzielnie, a może z pomocą kancelarii prawnej? W tym wpisie znajdziesz odpowiedź, które z rozwiązań bywa korzystniejsze.

Zrób co się da, by uzyskać odszkodowanie odpowiedniej wysokości

Jeżeli dojdzie do wypadku komunikacyjnego, w którym ktoś dozna uszczerbku na zdrowiu, z OC sprawcy zostanie wypłacone odszkodowanie. O tym, jaka będzie jego wysokość, zadecyduje ubezpieczyciel. Problem w tym, że przyznana kwota nie zawsze okazuje się sprawiedliwa. W ostatnich latach coraz częściej słyszy się o nieuczciwych praktykach, stosowanych przez niektóre z Towarzystw Ubezpieczeniowych. Jak się okazuje, odszkodowania bywają zaniżane. 

 

Nieświadomi niczego poszkodowani nie korzystają z prawa odwołania się od decyzji ubezpieczyciela, a tym samym zadowalają się wypłatą świadczenia, które powinno być znacznie wyższe. Tymczasem niewiele trzeba, aby skorzystać z pomocy wykwalifikowanych prawników. Wiele kancelarii oferuje interesantom darmowe konsultacje prawne, podczas których prawnik zapoznaje się z dokumentacją i ocenia szanse na uzyskanie satysfakcjonującego odszkodowania. Nie rezygnuj z możliwości omówienia swojej sprawy z ekspertem. Nawet jedno spotkanie może bardzo pomóc i uchronić Cię przed podjęciem nieopłacalnej decyzji.

Prawnik dopilnuje, by sprawa została rozpatrzona na Twoją korzyść

Godząc się na wypłatę zaniżonego odszkodowania, działasz na swoją niekorzyść. Takiego błędu możesz uniknąć, konsultując swoją sprawę z doświadczonym prawnikiem. Wybierz specjalistę, który od lat zajmuje się dochodzeniem roszczeń odszkodowawczych z OC sprawcy. Znajdziesz go w AIF Kancelarii: https://www.tuodszkodowania.pl/, oferującej bezpłatne konsultacje i analizę dokumentacji. Tego rodzaju reprezentacja wiele zmienia w procedurze ubiegania się o odszkodowanie powypadkowe. Dobry prawnik przypilnuje bowiem, aby kwota nie została zaniżona i wdroży negocjacje, prowadzące do wypłaty godnego świadczenia. 


Zajmując się sprawą na własną rękę prawdopodobnie również uzyskasz odszkodowanie – jednak z dużym prawdopodobieństwem nie będzie ono tak wysokie, jak być powinno. Profesjonalnie sporządzone uzasadnienie odwołania od zaproponowanej przez ubezpieczyciela kwoty to pierwszy krok w kierunku otrzymania godnego świadczenia. Pamiętaj, że odszkodowanie ma zrekompensować szkody majątkowe, poniesione wskutek wypadku. Należy więc dołożyć wszelkich starań, by doprowadzić do wypłaty odpowiedniej kwoty, nie zaś tylko jej części.