ad

Nie można jednak zapominać o potencjalnych zagrożeniach, zwłaszcza ze strony osób trzecich. Mieszkając w domku jednorodzinnym trzeba zachować szczególną ostrożność. Jedna życie w paranoicznym strachu to kiepskie rozwiązanie, i dlatego zdecydowanie warto zainwestować w podstawowe systemy bezpieczeństwa.

Czujne oko kamery wychwyci wszystkie niepokojące zdarzenia w okolicy

Przykładem urządzenia, które wydatnie wpływa nie tylko na subiektywne odczucia, ale też faktyczny poziom ochrony, będzie wideodomofon. Niejeden potencjalny przestępca odstąpi od swoich zamiarów, mając świadomość że wszystko, czego spróbuje, zostanie zarejestrowane i uwiecznione na trwałym nośniku. Czym właściwie jest tego rodzaju sprzęt? W pewnym uproszczeniu można go określić jako wyposażony w kamerę domofon do domku jednorodzinnego, choć to określenie nie oddaje w pełni jego możliwości. Przedstawiciele producenta 5Tech tłumaczą, że wideodomofony posiadają znacznie więcej pożytecznych opcji, niż podgląd „live” na to, co się dzieje przed drzwiami czy bramą. W określonych sytuacjach urządzenie może robić zdjęcia, uruchomić nagrywanie, a nawet wysłać powiadomienie do właścicieli przez dedykowaną aplikację na urządzenia mobilne.

Niezawodny i funkcjonalny domofon do domku jednorodzinnego nie musi być drogi

Tylko od użytkownika zależy, jakie zdarzenia uzna za alarmujące. Czasami faktycznie lepiej dmuchać na zimne i stwierdzić, że nie ma czym się przejmować, niż potem żałować że chciało się ograniczyć liczbę otrzymywanych z systemu wiadomości. Czynnikiem aktywującym funkcje specjalne może być m.in. wielokrotne wpisanie złego kodu wejściowego na stacji bramowej, sygnał płynący z czujników ruchu, a nawet naciśnięcie dzwonka do drzwi. Nowoczesne domofony do domków jednorodzinnych pozwalają na ich zdalne otwieranie – oczywiście po upewnieniu się, kto czeka przed wejściem. Na przykład w sytuacji, kiedy oczekiwani goście już przyjechali, a przez nawał obowiązków trzeba było zostać dłużej w pracy. Wideodomofon nie tylko zwiększa poziom oraz poczucie bezpieczeństwa, ale zapewnia praktyczne rozwiązania w wielu codziennych, prozaicznych sytuacjach.