Uwielbiające aktywnie spędzać czas pociechy chętnie korzystają z takiej możliwości. Zainteresowani zakupem domowej zjeżdżalni rodzice często zastanawiają się, który z dostępnych na rynku modeli najlepiej spełni potrzeby dziecka – plastikowy czy drewniany? Czym charakteryzuje się każdy z nich?

Domowa zjeżdżalnia dla dzieci, czyli jak przenieść plac zabaw do pokoju pociechy?

Okres długo utrzymującej się zimowej czy deszczowej pogody to czas, w którym dzieci najbardziej tęsknią za swobodną, ruchową aktywnością na świeżym powietrzu. Tymczasem ekscytujące wrażenia towarzyszące pobytowi na placu zabaw można zapewnić maluchowi także w domu. W ostatnich latach popularność zaczęły zdobywać domowe alternatywy dla znanych z placów zabaw konstrukcji, takich jak zjeżdżalnie, drabinki czy bujaki. Wprawienie do dziecięcego pokoju huśtawki czy ślizgu to doskonały sposób na zapewnienie pociesze możliwości zabawy o dowolnej porze dnia i zupełnie niezależnie od warunków pogodowych. Szczególnie dobrym pomysłem jest zaaranżowanie mini placu zabaw, w skład którego wchodzi zjeżdżalnia dla dzieci oraz suchy basen z kulkami. Domowa zjeżdżalnia dla dzieci może być używana przez pociechy w każdym wieku – model takiego gadżetu należy jednak dostosować do takich czynników jak wzrost czy poziom rozwoju malucha. W przypadku dzieci, które jeszcze nie radzą sobie dobrze z utrzymywaniem równowagi, zabawa powinna odbywać się pod czujnym okiem rodzica.

Zjeżdżalnia dziecięca – z plastiku czy drewna?

Dostępne na rynku modele dziecięcych zjeżdżalni kuszą rozmaitymi kształtami i kolorami, jednak nie wszystkie z nich sprawdzą się równie dobrze. Surowce, z których najczęściej tworzone są te konstrukcje, to drewno oraz plastik. Obydwa mają swoje wady i zalety – by więc wybrać ten idealny dla potrzeb malucha, warto dobrze rozważyć swoją decyzję. Zjeżdżalnie plastikowe są lekkie i kolorowe, jednakże często spotyka się na rynku modele wykonane z materiału bardzo słabej jakości. Taki plastik niekiedy odkształca się lub pęka, mogąc stanowić zagrożenie dla malucha. Zjeżdżalnie z tego tworzywa charakteryzuje też słaba stabilność – silniejszy maluch może z łatwością przesunąć lub przewrócić taką konstrukcję. Zjeżdżalnie zrobione z drewna są cięższe, lecz dzięki temu również znacznie stabilniejsze. Wykonana z naturalnego materiału zabawka jest nie tylko ekologiczna, ale także wyjątkowo trwała, dzięki czemu będzie mogła towarzyszyć maluchowi przez wiele lat.

Na co zwrócić uwagę, wybierając domową zjeżdżalnię dla dzieci?

Zorganizowanie domowego placu zabaw to nie lada wyzwanie – poza doborem układu elementów należy także zadbać, by ich jakość była jak najlepsza. Niezwykle ważne jest, by wybrany przez nas ślizg posiadał odpowiednie atesty, potwierdzające nietoksyczność używanych w produkcji materiałów. Bezpieczne, stabilne i trwałe zjeżdżalnie możemy znaleźć w ofercie polskich producentów, takich jak Misioo – z ofertą tej marki możemy się zapoznać na stronie https://misioohandmade.pl/zjezdzalnie-drewniane-zabawki/.