Najbliższy weekend festiwalu Miasto Kobiet upłynie pod znakiem zdrowia. Imprezy zaczną się już w piątek. Od godz. 17.00 można zajrzeć do Centrum Kultury Młodych na spotkanie z makijażystką, babskie warsztaty i prezentacje artystyczne.

Dla pań przygotowano warsztaty tańca ludowego, tańca latino oraz warsztaty jogi „Jak uleczyć ciało i umysł" prowadzone przez Romę Bałut.

Będzie też prelekcja i pokaz technik relaksacyjnych i leczniczych - „Podologia - najlepsze sposoby na ból stóp".

Tego samego dnia o godzinie 19.00 w siedzibie Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych odbędzie się premiera spektaklu „Kochaj mnie, ale nie za bardzo".

W sobotę na kobiety czekają warsztaty florystyki, braffiterzy doradzą, jak odpowiednio dobrać biustonosz. Będą też ciekawe pokazy kinowe i koncert na rynku Manufaktury.

W niedzielę przy Wólczańskiej czekać będzie na odwiedzających Rynek Zdrowia.

 

22 czerwca – sobota

10.00 – 10.45 – Kamila Sierocka – „Baba Joga kontra rak” – warsztaty jogi dla każdego

11.00 –11.45 ­ Katarzyna de Pietyrog Ilnicka, ­Zioła i my – zdrowie i uroda

12.00 – 13.30 – I warsztat kulinarny ”Zdrowa mogę wszystko” Marinex International – pokazy mistrzów kuchni, prelekcja „Substancje zdrowia, kwasy tłuszczowe EPA + DHA omega­3 i inne ważne lipidy – tłuszcze, których nasz organizm potrzebuje najbardziej”

14.00 – 15.30 – II warsztat kulinarny „ Zdrowa mogę wszystko” ­Marinex International ­ prelekcja, pokaz mistrza kuchni

 

23 czerwca – niedziela

10.00 – 10.45 ­Kamila Sierocka ­ Baba Joga kontra rak – warsztaty jogi dla każdego

11.00 – 12.00 ­dr Edyta Wlaźlak, dr Grzegorz Surkont Centrum Medyczne Być Kobietą – uroginekologia, jak zapobiegać, jak ćwiczyć, jak poruszać wstydliwe tematy – m.in. nietrzymania moczu, wypadania pochwy

12.15 – 12.45 – Fundacja Kocham Życie – prelekcja dotycząca profilaktyki raka piersi

13.00 – 14.30 – III warsztat kulinarny, pokaz mistrza kuchni z prelekcją „Zdrowa mogę wszystko” Marinex International: „Dieta młodości i witalności” Konrad Tomaszewski dietetyk MARINEX International

14.45 – 15/30 – Katarzyna de Pietyrog Ilnicka ­- Zioła dla zdrowia i urody

 

Wstęp na wszystkie warsztaty i spektakle jest bezpłatny za okazaniem wejściówek, zaproszeń i identyfikatorów – obowiązuje rejestracja i rezerwacja miejsc.