Jest to coraz bardziej popularny w Polsce sposób, aby w stosunkowo krótkim czasie uzyskać swoje zamierzone cele – wyrzeźbienie sylwetki, schudnięcie czy pozbycie się bólu kręgosłupa i wszelkich kontuzji.

Jak to działa w praktyce? Ćwiczenia EMS to trening personalny połączony z elektrostymulacją mięśni. Z tej fuzji powstała metoda, która z powodzeniem stosowana jest zarówno w sporcie, jak i w fizjoterapii, a teraz jest dostępna absolutnie dla każdego. Co ważne, nie jest ona skomplikowana, trudna, ani czasochłonna. Wystarczy poświęcić 20 minut w ciągu tygodnia – i tyle! Pierwsze efekty, czyli ujędrniona i napięta skóra, pojawiają się już po dwóch-trzech sesjach treningowych, a to dopiero początek!

Dlaczego elektrostymulacja staje się tak bardzo popularna? Przede wszystkim jest to świetne wyjście dla tych osób, które chciałyby zachować sprawność fizyczną, ale nie dysponują dużą ilością czasu. Zamiast spędzać na siłowni wiele godzin w tygodniu, mogą one w ciągu 20 minut spalić ekwiwalent tego, co udałoby się po czterech godzinach tradycyjnych ćwiczeń– nawet 1.200 kalorii! Oczywiście stymulacja mięśni jest kontrolowana i zachodzi pod okiem profesjonalnego trenera personalnego, co daje całkowite bezpieczeństwo i swobodę podczas spotkania.

Trening EMS jest też świetnym uzupełnieniem dla osób, które ćwiczą regularnie. Zdecydowanie przyspiesza efekty, a spotkanie sam na sam umożliwia dokładniejszą współpracę z trenerem, który motywuje do wysiłku i monitoruje przebieg spotkania oraz postępy.
BodyTec20 proponuje klientom trening personalny pod okiem wykwalifikowanego trenera, który dobiera ćwiczenia i ich intensywność indywidualnie do każdej osoby. Głównymi wyznacznikami tego, jak będzie wyglądał trening, jest wytrzymałość, kondycja, zdrowie i cele, jakie chce osiągnąć ćwiczący. Czy nie brzmi to wystarczająco zachęcająco, aby spróbować treningu EMS na własnej skórze?

Elektrostymulacja mięśni: trening personalny i jego przebieg

Czy to możliwe, że trening personalny EMS trwa tylko 20 minut i przynosi takie efekty? Tak, a to dlatego, że podczas jednej sesji aktywowane są wszystkie partie mięśniowe – jedna seria ćwiczeń EMS odpowiada aż trzem treningom na siłowni!

Zastanawiasz się, co kryje się pod określeniem „elektrostymulacja mięśni”? Obawiasz się rażenia prądem i wykańczających treningów? Zapewniamy, że jedyną „porażającą” rzeczą, której doświadczysz, będą szybkie efekty elektrostymulacji brzucha, nóg i wszystkich innych partii ciała. W praktyce wygląda to tak, że impulsy elektryczne docierają do naszych mięśni dzięki specjalnej kamizelce i opaskom założonym na ręce, uda i pośladki. Podczas wysiłku fizycznego, pobudzane są najgłębsze ich warstwy, które bardzo trudno „rozruszać” podczas tradycyjnego treningu. Otrzymujemy wówczas zintensyfikowaną pracę mięśni - trening personalny połączony ze stymulacją angażuje ich aż 450! Efektem tego są szybsze rezultaty ćwiczeń – schudnięcie, ujędrnienie ciała, pozbycie się bólów kręgosłupa i powrót do sprawności po kontuzji.

Dlaczego łączymy ćwiczenia EMS z treningiem personalnym? Jak wygląda współpraca z trenerem personalnym? Cóż, trening personalny to czas tylko dla nas, dlatego warto, aby wykorzystać go jak najlepiej! Ćwiczący jest sam na sam z trenerem, panuje kameralna atmosfera, która sprzyja skupieniu się na wyrzeźbieniu sylwetki, albo powrocie do sprawności po kontuzji. W przypadku treningu EMS ważne jest, aby osoba ćwicząca wiedziała, jak poprawnie założyć kamizelkę i opaski oraz wykonywać ćwiczenia. Mimo że sesja ćwiczeń nie trwa dłużej niż 20 minut, jest intensywna i dobrze mieć na tej drodze przewodnika – trenera.

Trening EMS: bezpieczeństwo przede wszystkim

Czy elektrostymulacja mięśni jest dla każdego? Tak! Niezależnie, czy jesteś zawodowym sportowcem, czy twoja aktywność ogranicza się do wyjścia po zakupy raz dziennie. Nieważne, ile masz lat, ile ważysz, ani jaki styl życia i odżywiania prowadzić. Tak naprawdę każdy może wypróbować EMS, jeżeli chce zająć się swoim zdrowiem i sprawnością. Przeciwwskazaniami do treningu są niektóre choroby, ciąża albo rozrusznik serca. Na szczęście, trening personalny jest poprzedzony medycznym wywiadem i indywidualnie dostosowany do konkretnej osoby. Niezależnie, czy preferujesz ćwiczenia siłowe czy fitness, EMS i przebieg treningu zostaną dopasowane do Ciebie!

Dlaczego właśnie trening personalny? EMS to oczywiście bezpieczna metoda, ale to ćwiczenia pod okiem trenera personalnego zawsze przynoszą lepsze rezultaty. Jest to osoba wykształcona pod kątem ćwiczeń i towarzysząc nam podczas treningu, może w każdej chwili skorygować błąd lub służyć cenną radą. Pod jej czujnym okiem nic niepożądanego nie może się stać, a wiele może zmienić się na dobre.
Cele takie jak redukcja tkanki tłuszczowej, pozbycie się cellulitu, bólu kręgosłupa albo kontuzji – im wszystkim zaradzi trening personalny BodyTec20, pod okiem naszych wykwalifikowanych trenerów!