Ferie zimowe to czas na odpoczynek od szkoły i przeżycie nowych przygód. Czarodziejski Las Smaland w IKEA przygotował dla dzieci bezpłatne warsztaty, dzięki którym każdego dnia będą one zdobywać nowe umiejętności na zajęciach tematycznych. Animatorki czekają na dzieci w godzinach 11.00-19.00, a czas przebywanie dziecka w sali zabaw to maksymalnie 90 minut. Przewidziano tekstylne poniedziałki, morskie wtorki, eko środy, ceramiczne czwartki, zielone piątki i deko weekendy. Zajęcia skierowane są dla dzieci w wieku 3-10 lat. Liczba miejsc ograniczona.

Mali głodomorzy

Dla głodnych restauracja IKEA przygotowała propozycję na obiad w specjalnej cenie: 4 nuggestsy z frytkami za 3,99 zł. Dodatkowo przy zakupie kawy w IKEA Cafe przez rodzica czy opiekuna dziecko dostanie deser gratis w postaci galaretki w pucharku. Warto też zwrócić uwagę na zabawki w niższych cenach – uwielbiana przez najmłodszych dwustronna sztaluga MALA do 4 lutegobędzie tańsza o 20 zł, a uroczego pluszaka Golden Retrievera kupimy o 10 zł taniej.

Projektowanie pokoju dziecka

Dla rodziców, którzy planują zmiany w pokoju swoich pociech, zaplanowano indywidualne konsultacje z aranżowania pokoju dziecięcego od środy 7 lutego do niedzieli 11 lutego. Podczas 90-minutowego spotkania ekspert IKEA zbada potrzeby i pomoże dobrać odpowiednie meble oraz dodatki z asortymentu sklepu. Obowiązują wcześniejsze zapisy na stronie www.ikea.pl/lodz. Liczba miejsc ograniczona.

 

Szczegółowy opis warsztatów:

Tekstylne poniedziałki - każdy poniedziałek to dzień, w którym będziemy wycinać, malować i doklejać. Pokażemy, jak w łatwy sposób z patyczka i skrawków materiałów wyczarować ozdobną makatkę do swojego pokoju.

Morskie wtorki - woda to super materiał do stworzenia fantastycznych zabawek. We wtorki eksperymentujemy z wodą i wykonujemy gniotki i super elastyczne zabawki. Wszystko to w morskim klimacie.

Eko środy - środy to dni, w które każdy będzie mógł spróbować swoich sił w ekologicznym quizie oraz eko biegu. Dowiecie się też, jak łatwo pomóc naszej planecie, zmieniając swoje codzienne nawyki. Każdy, kto nas odwiedzi, będzie mógł wykonać ekologiczną torbę na sprawunki.

Ceramiczne czwartki - dobrze jest mieć swój kubeczek, a nim ulubioną herbatę lub kakao. Czwartek to dobra okazja na zabawę w Czarodziejskim Lesie i jeszcze lepsza do stworzenia swojego personalnego kubeczka, który zabierzecie do domu.

Zielone piątki - rośliny to miły akcent każdego pomieszczenia i bardzo dobry sprawdzian sumienności i regularności. Każdy piątek poświęcimy tematom ogrodniczym. Jeśli chcecie, możecie zasadzić swoją własną roślinkę i zaopiekować się nią we własnym domu.

Deko soboty i niedziele - dobrze jest kolekcjonować wspomnienia, a jeszcze lepiej, kiedy nasz korytarz lub pokój jest nimi wypełniony. Soboty i niedziele to dzień śmiesznych zabaw oraz dziwacznych konkurencji. Każdy z was może sprawić sobie własnoręcznie ozdobioną ramkę, dzięki której kolekcjonowanie wspomnień będzie jeszcze łatwiejsze.