Klub o łącznej powierzchni 1.100 m kw. ma być nie tylko bezkonkurencyjny w Pabianicach, ale ma również stawić czoła największym klubom w Łodzi.

Cały obiekt utrzymany jest w wyjątkowym klimacie, gdzie nowoczesny styl wykończenia wnętrz doskonale łączy się z postindustrialnymi wnętrzami starej Pawelany. Już od samego wejścia oczaruje nas ogromna recepcja i przestronne lobby, w którym można się zrelaksować po ciężkim treningu, regenerując siły przekąskami z tutejszego FIT Baru. Ponadto każdy z klubowiczów będzie miał możliwość skorzystania z sauny koedukacyjnej znajdującej się między szatniami.

- Formownia będzie klubem, w którym miłośnicy każdej formy treningu znajdą coś dla siebie, niezależnie od wieku i poziomu zaawansowania – mówi Piotr Erzijn, manager klubu.

Sercem całego klubu jest sala główna, która została podzielona na cztery główne strefy:

- strefę cardio, w której znajdować się będzie sprzęt najnowszej generacji marki Life Fitness, a mianowicie: 7 bieżni, 4 orbitreki oraz 2 rowerki stacjonarne;  

- strefę treningu cross, na której prym wiedzie cross cage przeznaczony specjalnie do tego rodzaju ćwiczeń. Dodatkowo strefa ta zostanie wyposażona w sprzęt, tj. kettlebells, battle ropes, power bagi, trxy, slam balle, piłki lekarskie, skrzynie plyometryczne oraz m.in. 2 ergomerty wioślarskie Concept2;

- strefę wolnych ciężarów, w której znajdować się będą maszyny oraz sprzęty marki Life Fitness, przeznaczone głównie do treningu siłowego. Sprzęt, który znajdziemy w tej strefie, to głównie maszyny siłowe, ławeczki, sztangi i hantle;

- strefę treningu personalnego będzie stanowić odrębna sala, gdzie osoby ceniące sobie odrobinę prywatności będą mogły przeprowadzić swój indywidualny trening, bądź skorzystać z pomocy trenera personalnego.

W dalszej części klubu znajdą się dwa studia do zajęć grupowych. Pierwsze z nich przeznaczone będzie głównie do zajęć cyclingu. Wyposażone zostanie w 20 rowerków, ekran oraz rzutnik, dzięki czemu każdy trening będzie unikalnym przeżyciem.

Drugie studio, poświęcone zajęciom wzmacniającym, tanecznym oraz choreograficznym, stanie się mekką dla osób chcących wycisnąć z siebie siódme poty. W szerokim repertuarze zajęć na pewno nie zabraknie zumby, stepu, tbc, body balla, a także wielu innych ciekawych zajęć.

Integralną częścią klubu będą dwa turniejowe korty do squasha renomowanej firmy ASB, które są pierwszymi tego typu kortami w całym województwie. Bez wątpienia wielbicieli tego bardzo popularnego sportu ucieszy fakt, że będą mogli go uprawiać w rodzinnym mieście.

- Dla wszystkich zapracowanych, a także osób, którym ciężko jest zorganizować chwilę wolnego czasu, mamy dobrą wiadomość. Nasz klub będzie otwarty w godzinach od 6.30 do 22.30 w dni powszednie, a w weekendy od 8.00 do 20.00 – podkreśla manager klubu.

Promocyjną ofertę klubu można poznać na stoisku przedsprzedażowym w C.H. Echo w Pabianicach. Stoisko czynne jest w godzinach od 10.00 do 20.00.