Taka fototapeta – miasto zaprezentowane w ten sposób, by pasowało do estetyki naszego wystroju – sprawi, że dotychczasowa aranżacja nabierze wyrazu. Głośny i tętniący życiem Nowy Jork czy nastrojowy Rzym? Zobaczmy, jakie propozycje na nas czekają!

Fototapeta to świetny przepis na to, by w zaledwie kilka chwil całkowicie odmienić wygląd salonu czy sypialni. Bez wymieniania mebli czy rearanżacji przestrzeni, możemy cieszyć się pokojem zmienionym o 180 stopni. Naszym źródłem inspiracji stały się miasta – zarówno te nowoczesne, jak i zabytkowe. Dzięki temu każdy, niezależnie od swojego gustu, znajdzie rozwiązanie idealne dla siebie. Tętniące kolorami i czarno-białe, minimalistyczne lub przyciągające wzrok przedstawienia – przed nami rozpościera się niezwykle szeroki wachlarz możliwości. 

Cofnijmy się w czasie o kilkadziesiąt lat

Naszą podróż po miastach i dekoratorskich stylach zaczniemy od estetyki retro. Jeśli nie jesteśmy zwolennikami ascetycznych i nowoczesnych wnętrz, z pewnością ten styl jest nam bliski. Zapomnijmy o metropoliach pełnych wieżowców i skupmy się na tych miejscach, w których możemy odkryć ducha minionych dekad. Znakomitym przykładem będzie Rzym – pełen starożytnych budowli, urokliwych uliczek i kamiennych budynków. Jeśli szukamy mniej oczywistego miejsca, proponujemy zapierający dech w piersiach Dubrownik. A co powiecie na Pragę lub Budapeszt? Najważniejsze jest to, by wybrane przez nas przedstawienie odznaczało się starodawnym charakterem. W jaki więc sposób powinna się prezentować umieszczona na ścianie fototapeta? Miasto niech będzie zaprezentowane w stonowanej kolorystyce – przygaszona paleta barwna lub sepia to znakomity wybór. Całość powinna także sprawiać przytulne wrażenie, dlatego zamiast rozległych widoków postawmy na urokliwy zakątek lub plac wypełniony słynnymi zabytkami. 

Spójrzmy na miasto przez kolorowe okulary 

https://myloview.pl/fototapety/wg-kategorii/miasta/

Barwny wystrój nie tylko zagwarantuje nam oryginalną przestrzeń, ale stworzy także wnętrze pełne energii, w którym będziemy się znakomicie czuć. Jeśli lubimy przyciągające oko aranżacje, świetnym pomysłem jest wnętrze inspirowane stylem Memphis lub pop artem. Takie rozwiązanie, wbrew pozorom, sprawdzi się nie tylko w młodzieżowym pokoju. W tym roku dużą popularnością cieszą się tętniące kolorami stylizacje, dlatego śmiało możemy puścić wodze naszej fantazji. Świetnym źródłem inspiracji są komiksowe przedstawienia właśnie rodem z pop artu. Mocne kolory i wyraziste, graficzne ilustracje sprawiają, że od takiego wzoru naprawdę nie można oderwać oczu. By taka fototapeta dobrze się prezentowała, pozwólmy jej grać pierwsze skrzypce w naszej przestrzeni. W pokoju mogą się znaleźć kolorowe meble czy sprzęty, ale zrezygnujmy z innych ściennych dekoracji takich jak plakaty czy obrazy.  

Unieśmy się nad miastem niczym ptak

Teraz, dla odmiany, przyjrzymy się całkiem innym wnętrzom. Będą to minimalistyczne i oszczędnie zaaranżowane stylizacje. Jeśli wyznajemy zasadę „less is more”, powinniśmy zrezygnować ze wszystkiego, co nie jest nam niezbędne w pokoju. Takie pomieszczenie stanie się przejrzyste i pełne harmonii. Co więcej, zyskamy w ten sposób dodatkową przestrzeń, dzięki czemu nawet niewielki metraż będzie sprawiał wrażenie większego. Nie oznacza to jednak, że taki wystrój musi być całkowicie pozbawiony ozdób. Jeden dekoracyjny akcent, który stanie się dominantą, to doskonały wybór, bo pozwoli nam nadać charakteru takiej przestrzeni. Naszą propozycją jest czarno-biały plan jednej ze słynnych metropolii, gdzie plątanina ulic i gęsta zabudowa tworzą kompozycję przypominającą abstrakcyjne dzieło sztuki współczesnej. Jeśli natomiast szukamy rozwiązania, które będzie się odznaczać jeszcze bardziej minimalistycznym w wyrazie charakterem, pełna wieżowców panorama miasta w postaci prostego rysunku będzie strzałem w dziesiątkę.  

Odkryjmy piękno industrialnych rozwiązań 

https://myloview.pl/fototapety/

Jednym z najpopularniejszych stylów dekoratorskich jest z pewnością styl industrialny, dlatego nie mogło go zabraknąć w naszym artykule. Tym, co jest typowe dla tej estetyki, to to, że odnajduje piękno w nietypowych rzeczach. Betonowe powierzchnie, odsłonięta spod tynku cegła, a nawet różnego rodzaju instalacje czy elementy konstrukcyjne nie są chowane, lecz dumnie eksponowane. Właśnie dlatego dekoracje, które chcemy wprowadzić do tak urządzonego pokoju, muszą korespondować z takimi założeniami. Naszą pierwszą propozycją jest przestrzenna fototapeta – miasto 3d zaprezentowane nie w całości, lecz pod postacią jednego tylko charakterystycznego elementu. Nasza uwaga padła na Most Brookliński. Będzie to zdjęcie ukazujące jedno z jego przęseł widziane z perspektywy przechodnia. Drugi pomysł sprawdzi się natomiast w przestronnym i jasnym wnętrzu. Będzie to bowiem fototapeta miasto nocą. Czarno-biała fotografia wykonana na długim czasie naświetlania zachwyci swoim artyzmem!

Nastrojowy Rzym czy Nowy Jork, który nigdy nie śpi? Pełna kolorów grafika czy stonowana fotografia? Każde rozwiązanie będzie dobre, jeśli tylko będzie pasować do naszego wystroju. Oglądając w sklepach internetowych fototapety, pamiętajmy, że muszą się nam one podobać nie tylko na ekranie komputera. Najważniejsze jest to, by stworzyły z naszą aranżacją harmonijną całość.