-  Joga, nordic walking, siłownia i crossfit będą na Lewitynie – wylicza wiceprezydent Grzegorz Mackiewicz.

W każdą wakacyjną sobotę w godz. 10.00-11.00 będzie trening na siłowni pod chmurką z Andrzejem Sysio – instruktorem z klubu sportów walki Heros. 

- Również w soboty od godz. 11.00 do 12.00 poprowadzę kurs samoobrony. Pokażemy street fighting – wyjaśnia trener.

Po południu w soboty od 15.00 do 16.00 zajęcia crossfit pod okiem instruktorów z Beauty Center przy Piłsudskiego. To program treningu siłowego i kondycyjnego.

W niedziele od 10.00 do 11.00 na jogę na trawkę zaprasza Alicja Jóźwiak, która od lat prowadzi jogę w hali powiatowej (św. Jana). 

- Joga to zdrowie, sprawność, ładna sylwetka. Zapraszam osoby w każdym wieku. Kobiety i mężczyzn – dodaje pani Alicja. - Proszę zabrać ze sobą karimatę lub gruby koc.

Będą też zajęcia nordic walking. Poprowadzi je instruktorka Jolanta Nawrot-Kamińska.

- Terminy tych zajęć dopiero ustalamy. Gdy będą znane wszystkie, oplakatujemy całe miasto z informacją: co, gdzie i kiedy można ćwiczyć – obiecuje Mackiewicz.

Siłownia pod chmurką na Lewitynie powstała z inicjatywy radnego Krzysztofa Rąkowskiego. Można tutaj ćwiczyć bezpłatnie i codziennie.

Można już pływać kajakami i rowerami wodnymi. Za godzinę płacimy 6 zł (kajak i rower 2-osobowy) lub 10 zł (rower 4-osobowy). Teraz da się wypożyczyć sprzęt na 30 minut lub na 1,5 godziny. Na kąpielisku nad bezpieczeństwem pływających czuwają ratownicy w godz. od 11.00 do 19.00. 

Nie popływamy na razie na krytym basenie przy Grota-Roweckiego.

- Zamknęliśmy pływalnię na lipiec. W tym czasie spuścimy wodę i przeprowadzimy mały remont – dodaje wiceprezydent. - Będzie czynna w sierpniu od 6.30 do 21.30. Tak była sugestia pływających.

W soboty i niedziele pływalnia będzie zamknięta.

- Są zalecenia sanepidu, żeby raz do roku robić miesięczną przerwę techniczną i w tym czasie przepłukać filtry – dodaje Piotr Adamski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.