Niektórzy podchodzą do niego z niebywałą dbałością: poranna kawa nie jest dla nich porannym, na szybko wpijanym napojem, lecz aromatycznym naparem, którym należy się delektować. Inni kawę piją w pośpiechu, biegnąc do pracy lub na zajęcia i niespecjalnie skupiając się na odczuciach smakowych. Niezależnie od tego, w jakich okolicznościach najczęściej pijemy kawę, powinniśmy przykładać dużą wagę do jej jakości.

Kawa z marketów nigdy nie jest świeża. Długo magazynowanych ziaren lepiej nie zaparzać

Żeby kawa smakowała, muszą zostać spełnione podstawowe warunki, dotyczące ziaren. Te muszą cechować się nienaganną jakością – pochodzić ze sprawdzonych plantacji, najlepiej takich, gdzie przeprowadza się ręczne zbiory. Równie istotny jest sposób przechowywania ziaren – zanim dotrą one do Polski, muszą zostać odpowiednio wyselekcjonowane i zabezpieczone. Jeśli podczas transportu worki lub przechowywane w nich ziarna ulegną uszkodzeniu, kawa nie będzie świeża ani aromatyczna. Na jej smak ogromny wpływ ma również czas i stopień wypalania. Istnieją różne techniki obróbki, a każda z nich powinna być dopasowana do rodzaju ziaren. W tym miejscu dochodzimy do jednej z ważniejszych kwestii, związanych z zakupem dobrej jakościowo kawy. Mowa o dacie palenia – czynniku kluczowym, jeśli zależy nam na znalezieniu ziaren, z których zaparzymy napar, pozwalający cieszyć się prawdziwym, kawowym smakiem. Jak się okazuje, kawa dostępna z marketach rzadko kiedy posiada na opakowaniu informację o dacie palenia. Niektórzy producenci chcą w ten sposób sprzedać kawę, której daleko do świeżej. Aby mieć pewność, że kupujemy ziarna pełne smaku, omijajmy szerokim łukiem kawy wypalone dawniej, niż 6 tygodni temu. Jeśli na opakowaniu brakuje wzmianki o wypaleniu, szukajmy dalej, gdyż taki produkt z pewnością nie spełni naszych oczekiwań.

Wybierz się do palarni kawy by zasmakować naparu, który zachwyca smakiem i aromatem

Jest tylko jedno miejsce, gdzie można doświadczyć niesamowitych przeżyć, związanych z delektowaniem się kawą. Jak zapewne się domyślasz, piszemy o rzemieślniczej palarni kawy – takiej, jak  BeMyBean, gdzie oferowana jest świeżo palona kawa ziarnista z różnych zakątków świata. Dla osób, które wolą delektować się aromatycznym naparem u siebie w domu, palarnia udostępnia wysokiej jakości kawy ziarniste z możliwością zamówienia ich online. Kupując ziarna bezpośrednio ze strony palarni zyskuje się gwarancję, że jest to pierwszorzędny wyrób. Zachęcamy Cię do sprawdzenia, jakie rodzaje kawy czekają w aktualnej ofercie, przygotowanej przez specjalistów BeMyBean. Wśród produktów natrafisz na najlepsze ziarna, wyróżniające się doskonałą jakością i przystępną ceną.