Jednocześnie pojawia się coraz więcej ciekawych rozwiązań projektowych, w których lustra pełnią funkcję zarówno funkcjonalną, jak i dekoracyjną. Do takich rozwiązań należą podświetlane lustra.  

Lustro podświetlane słusznie kojarzy się z aktorską garderobą i ma w sobie pierwiastek tajemniczości. Podświetlane lustra dobrze prezentują się w przedpokoju, łazience lub nad toaletką.  

Cechy podświetlanych luster 

Powierzchnia lustrzana ze wbudowanym oświetleniem różni się od konwencjonalnego lustra ze względu na kilka czynników: 

  • lustro podświetlane ma niezwykły wygląd; 

  • stanowi dodatkowe źródło światła; 

  • daje możliwość wyjątkowego przekształcenia wnętrza i ożywienia nawet ciemnego przedpokoju. 

Podświetlane lustra są nie tylko praktyczne, ale także świetnie wyglądają i uzupełniają wystrój pomieszczenia. Podświetlane lustra stanowią równomierne źródło światła, które jest regularnie umieszczone wokół lustra, dzięki czemu możesz widzieć siebie wyraźnie w łazience czy w sypialni. Ułatwia to nakładanie makijażu, golenie, układanie włosów. Podświetlane lustro zamontowane w sypialni lub łazience może od razu sprawić, że stanie się efektowna, jak garderoba gwiazdy Hollywood.  

Lustra podświetlane tworzą nastrój  

W łazience lub w sypialni delikatny blask podświetlanego lustra może naprawdę wprowadzić odpowiedni nastrój. Światła zamontowane w lustrze są cieplejsze niż niektóre żarówki, dzięki czemu idealnie nadają się do relaksu i odprężenia wieczorami. Do podświetlanych luster wykorzystuje się diody LED lub inne energooszczędne rozwiązania zamiast żarówek, dlatego lustra te mogą zużywać znacznie mniej energii niż przeciętne oświetlenie. Lustra z podświetleniem otwierają przestrzeń i sprawiają, że pomieszczenie będzie wyglądać na większe i jaśniejsze. Ma to istotne znaczenie szczególnie w wypadku ciemnych i ciasnych korytarzy i łazienek. Lustra z oświetleniem pozornie wydają się skomplikowane w montażu i trudne do zainstalowania, ale w rzeczywistości zawieszenie takiego lustra nie przysparza zbyt wielu kłopotów.  

Idealne lustro do makijażu  

Podświetlane lusterko sprawdza się w profesjonalnych studiach kosmetycznych i w domowych garderobach. To lusterko pozwala na wykonanie pięknego makijażu nawet w ciemnych lub słabo oświetlonych miejscach. Możesz regulować jasność padającego światła za pomocą przełącznika. Takie lustra najczęściej wykorzystują wysokiej jakości powłokę UV, dzięki czemu są gładsze i bardziej wypolerowane. Zwykle lustro z oświetleniem LED może być zasilane bateriami lub kablem USB. Lustro może obracać się o 180 stopni w górę i w dół i być wyposażone w specjalną tackę, w której można umieścić kosmetyki. Często podświetlenie pozwala na wybór kolorów światła ciepłego, światła białego i światła zimnego.  

Lustro w sypialni i pokoju dziecięcym 

Podświetlane lustro do sypialni może być stojące lub wiszące. Można je ustawić przy komodzie lub w tzw. garderobie. Dobrze komponuje się także z toaletką. W pokoju dziecięcym można użyć lustra o niestandardowych kształtach, w jasnej i pięknej ramie. Aby oświetlenie w lustrze nie drażniły oczu dziecka, można wybrać oświetlenie wewnętrzne lub zewnętrzne z lampami o małej mocy.