- Projektujemy bez przerwy, teraz można nas znaleźć przy Brackiej 6 – mówi Andrzej Sauter, twórca nowej siedziby i współwłaściciel biura projektowego Chatka. - Przenieśliśmy się z ulicy  Zamkowej 27 do przestronnego i nowoczesnego wnętrza. Chcemy powiększyć zespół o młodych architektów.

Ten budynek to projekt Andrzeja Sautera. Jego bryła tworzy przemyślany kompromis z sąsiadującymi blokami i kamienicą na rogu ulic Kopernika i Brackiej. Nowoczesne, jasne wnętrza w stonowanej kolorystyce zawdzięczają swój urok dopracowanym detalom – drewnianym stropom, stolarce okiennej, wykończeniu podłóg.

Pracownia architektoniczna nastawiona jest na projekty indywidualne wszelkiego rodzaju funkcji. Architekci nie uciekają przed architekturą przemysłową i użyteczności publicznej. Zajmują się też adaptacją gotowych projektów.

- Dla architekta to temat jest wyzwaniem, a nie rodzaj obiektu – mówi Sauter. - Klient przychodzi do nas z pewnym pomysłem inwestycyjnym. Naszym zadaniem jest „ubrać ten pomysł w opakowanie”. To musi być odzwierciedlenie wizji twórczej architekta i życzeń inwestora.

Na Brackiej 6 zacznie już niedługo działać studio małej poligrafii. Teraz można tam wydrukować kopie czarno-białe i kolorowe nie większe niż format A3. W przyszłości będzie możliwe wykonanie druku wielkoformatowego, plotowanie i kserowanie arkuszy A0, kopiowanie i archiwizacja dokumentów.

- Otwarcie studia poligraficznego to moje kolejne marzenie i cieszę się, że teraz ma szansę się ono spełnić – mówi architekt.

Punkt ksero jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 17.00. Z architektami można umówić się telefonicznie pod numerem 042 215 71 49 lub odwiedzić nową siedzibę przy ul. Brackiej 6.