Zabezpieczenie mebli przed zniszczeniem czy ochlapaniem farbą nie zawsze będzie wystarczającym rozwiązaniem. Jeżeli prace remontowe mają szerszy zakres (np. kucie ścian), to wyniesienie mebli z odnawianego pomieszczenia może okazać się koniecznością. Co zrobić z meblami na czas remontu?

Odsunięcie mebli i ich zabezpieczenie

Jeżeli mebli nie jest dużo lub nie mają one wielkich gabarytów, w niektórych przypadkach wystarczy odsunięcie ich od ścian (np. wysunięcie na środek pomieszczenia) i zabezpieczenie folią oraz taśmami.

 

Rozwiązanie to nie sprawdzi się jednak wówczas, gdy prace remontowe dotyczyć będą również podłogi lub związane będą z kuciem lub nawet wyburzaniem ścian.

 

Odsunięcie mebli będzie miało sens raczej tylko przy niewielkim zakresie prac, związanych przede wszystkim ze ścianami (malowanie, kładzenie płytek czy paneli).

Przeniesienie mebli do innego pomieszczenia

Drugim sposobem na zabezpieczenie mebli jest wyniesienie ich do innego pomieszczenia (pokój obok, strych, piwnica). Zapewni to swobodę poruszania się w pomieszczeniu, w którym prowadzone są prace. Jeżeli jednak mebli jest dużo, mają duże gabaryty lub są ciężkie, takie rozwiązanie nie będzie również tym idealnym - szczególnie, jeśli nie ma wystarczającej ilości miejsca w innej części mieszkania czy domu.

Przeniesienie mebli do garażu lub wyniesienie na podwórko

Kolejnym sposobem na zabezpieczenie mebli na czas remontu jest wyniesienie ich z mieszkania/domu. Jeżeli dysponujesz odpowiednio dużym garażem, samochód przez kilka nocy możesz parkować pod chmurką, a do garażu wstawić meble.

 

Jeżeli remont wykonujesz latem i masz własne podwórko, możesz rozważyć również wyniesienie ich na zewnątrz. Jest to jednak rozwiązanie ryzykowne - jeśli spadnie deszcz, niektóre mogą ulec zniszczeniu.

Przewiezienie mebli do specjalnego magazynu

Jeżeli planowany remont ma obejmować szeroki zakres prac, zwłaszcza w kilku pomieszczeniach jednocześnie, pomyśl o przewiezieniu mebli na ten czas do magazynu.

 

To najwygodniejsze, najbezpieczniejsze i jednocześnie najłatwiejsze do zrealizowania zadanie. Wystarczy, że przygotujesz te meble, które trzeba przenieść tak, jak do przeprowadzki, a specjalistyczna firma przetransportuje je do specjalnego magazynu.

 

W Łodzi taką usługę oferuje firma przeprowadzkowa Fortis Przeprowadzki Wynajem powierzchni magazynowej na określony czas to oszczędność miejsca, czasu i pieniędzy. Wystarczy, że podasz interesujący Cię termin, określisz ilość i rodzaj mebli, jakie mają być przechowane, a przedstawiciel przyjedzie na oględziny i podpiszecie umowę. Więcej informacji możesz sprawdzić na stronie https://fortis-przeprowadzki.pl/przechowywanie-rzeczy

 

Następnie w umówionym miejscu i czasie podstawi się samochód do przewozu gabarytów i zabierze przedmioty do specjalnego magazynu. W dniu wygaśnięcia umowy firma dostarczy je z powrotem do Twojego domu. To rozwiązanie proste, pewne i bezpieczne!