– Receptą na zmęczone i łzawiące oczy mogą być okulary ze specjalnymi szkłami z powłoką antyrefleksyjną – mówi Halina Moser, właścicielka salonu optycznego Pan Hilary przy ul. Szewskiej 2.
Ta niewidoczna powłoka składa się z licznych, bardzo cienkich warstw, które są nakładane na szkła w warunkach wysokiej próżni i sterylności. Powłoki antyrefleksyjne tłumią i wygaszają odbite promienie światła. Im mniej refleksów, tym więcej światła dociera do oczu, zwiększając widoczność i zmniejszając zmęczenie oczu.
– Szkło z powłoką antyrefleksyjną odbija dziesięciokrotnie mniej przechodzącego światła niż klasyczna soczewka – mówi optyk z Pana Hilarego.
Powłoki antyrefleksyjne mogą być zaopatrzone w dodatkową warstwę utwardzającą, hydrofobową, antystatyczną i antytłuszczową. Dzięki temu okulary są lepiej zabezpieczone przed zarysowaniem, zabrudzeniem czy zaparowaniem. Łatwiej jest je również czyścić.
Każdy, kto kupi okulary u Pana Hilarego, otrzyma prezent w postaci szkieł z antyrefleksem o wartości 200 zł.
Nadchodząca wiosna to czas, kiedy należy wybrać odpowiednie okulary przeciwsłoneczne. Nie można kierować się tylko modą na określony kształt oprawek. Równie ważne są odpowiednie szkła, zaopatrzone w filtry UVA, UVB i UVC, chroniące przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Zastosowanie szkieł polaryzacyjnych eliminuje refleksy świetlne, powstałe po odbiciu się promieni słonecznych od powierzchni wody, śniegu, lodu itp.
– Wyostrzają także kontury obrazu i podsycają barwy – mówi pani Danuta ze sklepu przy ul. Szewskiej 2.
Ci, którzy noszą szkła korekcyjne, nie muszą z nich rezygnować, wybierając okulary przeciwsłoneczne. Do każdej z oprawek można dobrać soczewki o odpowiedniej mocy i dowolnej barwie.
Firmowe okulary przeciwsłoneczne Solano lub Polaroid z najnowszych wiosennych kolekcji, to doskonały pomysł na elegancki prezent z okazji Dnia Kobiet.