Już po raz trzeci do małej miejscowości w Beskidzie Sądeckim zjadą się sympatycy  jogi, aby wykonać 108 powitań Słońca na górze stoku.

2 dni bezpłatnych warsztatów, świetna atmosfera oraz bezpłatny maraton w górach - to wszystko czeka na tych, którzy przyjadą 22 i 23 sierpnia do Wierchomli! Maraton wspierają aktorka Paulina Holtz, krytyk filmowy Tomasz Raczek oraz Jan Huruk - mistrz maratonów biegowych.

Maratony jogi to część światowego nurtu zainteresowania zdrowym i aktywnym trybem życia. Ideą jest wspólne wykonanie określonych sekwencji i pozycji jogi w określonym czasie i miejscu. Im więcej uczestników weźmie udział w maratonie, tym bardziej spektakularny i widowiskowy będzie efekt.  Imprezy tego typu z roku na rok przyciągają coraz więcej uczestników, podobne wydarzenia odbywają się na całym świecie. W Polsce I Górski Maraton Jogi odbył się w sierpniu 2013 roku, impreza cieszy się dużą popularnością wśród osób ćwiczących jogę i nie tylko.

Maraton Jogi w Wierchomli odbędzie się 22 i 23 sierpnia.  Celem imprezy jest promocja aktywnego i zdrowego trybu życia. Maraton to zaproszenie dla tych, których łączy wspólna pasja oraz tych wszystkich, którzy lubią spędzać czas wolny w otoczeniu natury i przyrody. W programie: darmowe 2-dniowe warsztaty, przygotowanie do maratonu, warsztaty naturalnych kosmetyków, konkurs. Zajęcia przygotowujące do maratonu poprowadzi Wiktor Morgulec.

Aby wziąć udział w imprezie, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie: www.maratonjogi.pl.

Najważniejszym wydarzeniem dwudniowej imprezy będzie  widowiskowy maraton jogi na stoku Wierchomla, który odbędzie się 23 sierpnia o godz. 14.00. Wstęp wolny. Wszyscy uczestnicy maratonu wykonają wspólnie 108 powitań Słońca, czyli jedną  z podstawowych i najbardziej znanych sekwencji jogi  na świecie. Maraton odbędzie się w intencji powrotu do zdrowia joginki Marty Steiner.