Podczas weekendu goście Columna Medica będą mogli zadbać o swoje zdrowie oraz zapewnić relaks dla ciała i duszy. Tego dnia spotkamy tutaj ambasadora kliniki, Krzysztofa Hołowczyca i aktora Tomasza Karolaka. Zaproszone są też: Paulina Sykut Jeżyna, Paulina Holtz, Paulina Młynarska. W ten wyjątkowy weekend zainauguruje leśna ścieżka biegowa, po której pobiegną zaproszone gwiazdy. Rozplanował ją pabianiczanin Jurek Kulicki ze stowarzyszenia Wszystko Gra. Po raz pierwszy jej trasę przebędą też biegacze z Columna Medica i uczestnicy zajęć nordic walking. 
 
Dokładnie 1 maja o godz. 10.00 otwierają ścieżkę biegową i nordic walking, tym razem w Kolumnie. Ścieżka powstała dzięki pracy: stowarzyszenia Wszystko Gra, Kliniki Rehabilitacyjnej Columna Medica, Lasów Państwowych i Nadleśnictwa Kolumna.
 
- Tu przyjeżdżam po zdrowie – mówi Krzysztof Hołowczyc, który został ambasadorem Columna Medica. Trzykrotny rajdowy mistrz Polski, mistrz i wicemistrz Europy oraz trzeci zawodnik legendarnego Rajdu Dakar przygotowuje się do kolejnych startów.
 
Jak przygotowuje się do kolejnego, trudnego sezonu tak doświadczony zawodnik? Zaufał znanej klinice rehabilitacji Columna Medica. Popularny rajdowiec wielokrotnie ulegał bardziej i mniej groźnym wypadkom. Po latach intensywnych startów w najważniejszych imprezach rajdowych świata, w tym dziesięciokrotnym udziale w arcytrudnym Dakarze, wie, jak ważny jest odpoczynek i odpowiednia rekonwalescencja. Hołowczyc ze szczególną troską dba o kręgosłup. Dzięki odpowiedniej opiece i rehabilitacji uniknął poważnych operacji. Docenia zwłaszcza skuteczność terapii manualnej.
 
– Zdrowie nie jest punktem, do którego można przybyć, ale sposobem podróżowania, zorientowanym na przyszłość. Warto o nie zadbać i zatrzymać się we właściwym momencie, żeby skupić się na sobie i swoim problemie. Moim jest kręgosłup. Po wielu latach jazdy po bezdrożach zdecydowałem się oddać w ręce specjalistów. I już widzę efekty. Dwukrotnie miałem złamany kręgosłup, wiem, jak wiele wysiłku trzeba, aby wrócić do pełnej formy. Powierzyłem swoje zdrowie profesjonalistom, znakomitym fizjoterapeutom, którzy optymalnie dobierają potrzebne ćwiczenia i zabiegi – mówi Hołowczyc.
 
Klinika to ekspert w nieoperacyjnym leczeniu kręgosłupa. Od czterech lat specjalizuje się w diagnostyce, leczeniu, rehabilitacji i profilaktyce zdrowotnej chorób układu ruchu, a także wybranych schorzeń ortopedycznych, neurologicznych i reumatologicznych. Współpracuje ze światowej sławy specjalistami, stosuje terapię manualną oraz rehabilitację 1:1 z fizjoterapeutą. Do leczenia i potrzeb pacjenta podchodzi holistycznie. Nad procesem rehabilitacji czuwa Josef Hesslinger, niemiecki specjalista w zakresie terapii manualnej oraz ortopedycznej terapii manualnej, egzaminator MT oraz OMT. Klinika współpracuje także z jednym z najlepszych neurochirurgów w kraju, prof. dr. hab. n. med. Markiem Haratem i Bobem Sydenhamem, światowej sławy autorytetem w dziedzinie terapii manualnej. Columna Medica pomaga w szybkim przywróceniu sprawności, redukcji bólu towarzyszącego schorzeniom i urazom, a przede wszystkim uniknięciu operacji w wybranych przypadkach. Obok najwyższej jakości usług rehabilitacyjnych oraz nowoczesnego sprzętu zapewnia komfort pobytu, kameralność i wsparcie w zakresie odnowy biologicznej i zdrowego odżywiania. To miejsce zorientowane na pacjenta, jego potrzeby. Liczy się profesjonalizm, ale również odpowiedni klimat miejsca i ludzie, którzy je tworzą.
 
Klinika ma doświadczenie w pracy z pacjentami ze świata sportu. Należy do elitarnego grona partnerów medycznych Polskiego Komitetu Olimpijskiego.