Poniżej wyjaśniamy, dlaczego chodzi raczej o to drugie, a sama huśtawka to absolutny must have współczesnego ogrodu!

Dlaczego bujanie się jest takie fajne?

Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego dzieci można skutecznie uspokoić poprzez bujanie –  w wózku lub na rękach? Jak się okazuje, chodzi tutaj nie tylko o formowanie głębszej więzi z opiekunem, ale też o sam wpływ bujania na układ nerwowy ludzkiego organizmu!

Donoszą o tym badania kanadyjskiego zespołu naukowców, w których wykazano pozytywne aspekty bujania się, na przykład podczas zasypiania. Badacze z Uniwersytetu Concordia w Montrealu sugerują bowiem, że relaks, któremu towarzyszą naprzemienne ruchy w przód i w tył, uspokaja, ułatwia zasypianie i dodatkowo korzystnie wpływa na naszą pamięć.

                                                                 Huśtawka ogrodowa Venezia Lux. Źródło: Dajar

Huśtawka – towarzyskie centrum ogrodu

Nie da się także nie zauważyć, że huśtawka ogrodowa to idealne miejsce spotkań: rodzinnych czy po prostu ze znajomymi. W obu przypadkach mebel sprawdzi się doskonale – nie tylko ze względu na komfort, który zapewnia, ale też przez swoją przytulną, zachęcającą prezentację! Niektóre produkty są także wyposażone w specjalne elementy, które pozwalają w obrębie huśtawki bezpiecznie umieścić napoje lub inne niezbędniki towarzyskiego spotkania.

Różne formy huśtawek ogrodowych

Dla wielu osób nie bez znaczenia będzie również fakt, że na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów huśtawek ogrodowych. W sklepach można spotkać się nie tylko z produktami o typowych dla tego typu mebli kształtach, ale również z takimi, które zdają się odpowiadać na potrzeby miłośników współczesnych rozwiązań. Nie można także zapominać, że producenci dają klientom coraz większy wybór, sprawiając, że obecnie każdy może dopasować mebel do własnych preferencji czy chociażby wielkości przydomowej przestrzeni.

Mebel inny niż wszystkie

Nie da się nie zauważyć, że huśtawki ogrodowe są w stanie zaoferować coś, czego nie jest w stanie zapewnić żaden inny mebel. Instalacja takiego wyposażenia we własnym ogrodzie pomoże nie tylko stworzyć świetny kącik relaksacyjny, ale też nada przydomowej przestrzeni uroku i przytulności. Nic więc dziwnego, że sprzęt cieszy się takim powodzeniem – po prostu nie da się go nie lubić!