Poza tym końcowa cena zależna jest od wielu innych czynników, które sprawiają, że jakakolwiek oszczędność nie wchodzi w grę.

Od czego zależy cena budowy hali produkcyjnej?

Jednoznaczne określenie ceny, którą trzeba zapłacić za wybudowanie hali, zależne jest przede wszystkim od kilku podstawowych czynników. Przy okazji nie można zapomnieć również o tym, że każda firma posiada swój odrębny cennik. Poza tym cena może ulegać zmianie w wyniku opóźnień, czy też problemów w trakcie budowy.

Najważniejsze aspekty, które wpływają na cenę powstawania hali produkcyjnej:

  • powierzchnia hali,
  • kubatury,
  • rodzaju hali — najpopularniejsze są hale murowane lub znacznie tańsze hale namiotowe,
  • sposobu, w jaki hala ma zostać wykorzystana,
  • nowoczesności hali,
  • wyposażenia, które ma się w niej znaleźć,
  • dodatkowego przystosowania hali do własnych potrzeb.


Nie można zapomnieć też o kosztach związanych z mediami, takimi jak elektryczność, kanalizacja, gaz czy woda.

Dlaczego opłaca się budować halę produkcyjną?

Przedsiębiorstwo, które posiada własną halę, nie musi wydawać pieniędzy na jej wynajmowanie. Poza tym ważne jest to, aby hala znajdowała się w dobrej lokalizacji. Wtedy w razie potrzeby możliwa stanie się szybka jej sprzedaż.

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że w wielu przypadkach budowa hali produkcyjnej wymaga poniesienia również kosztów związanych z opłatami skarbowymi. Istnieje możliwość pominięcie płacenia opłat skarbowych tylko wtedy, gdy nasza hala otrzymuje status tymczasowej, tj. takiej, która stawiana jest maksymalnie na 120 dni.

Komu zlecić budowę hali produkcyjnej?

Znalezienie firmy, która oferuje możliwość wybudowania hali produkcyjnej, nie jest trudne. Najważniejsze jest to, aby zwrócić uwagę na to, aby wybrana przez nas firma spełniała wszystkie nasze oczekiwania. Koniecznie trzeba pamiętać o tym, że cena nie może być kryterium nadrzędnym podczas procesu podejmowania decyzji związanej z budową hali produkcyjnej. Obecnie jednym z liderów branży jest firma abindustry.com.