ad

Oczywiście podanie konkretnej sumy jest niemożliwe – zależy ona od wielu czynników. Analizując je spróbujemy jednak podać orientacyjne kwoty i wskazać, co mogą zrobić księgowi, żeby zarabiać więcej, a z drugiej strony - aby ich usługi były bardziej atrakcyjne dla przedsiębiorców.

Ile zarabia księgowa na etacie

Analizę tego ile zarabia księgowa należy zacząć od podstawowych założeń. Musimy odróżnić księgową pracującą na etacie od księgowej prowadzącej biuro rachunkowe.

Przedsiębiorcy oczywiście chcieliby mieć księgową na stałe w swojej firmie, tak aby mogła udzielać na bieżąco wszystkich informacji i w każdej chwili służyć radą. Jednak na początku działalności najczęściej korzystają oni z biur rachunkowych. Taka obsługa jest po prostu tańsza – może kosztować nawet tylko ponad 100-200 złotych miesięcznie. W porównaniu do tego ile zarabia księgowa na etacie jest to bardzo duża różnica. W tym przypadku bowiem, mowa nawet o kilku tysiącach złotych miesięcznie. Z drugiej strony – początkujący przedsiębiorca, którego firma generuje kilkanaście-kilkadziesiąt dokumentów miesięcznie nie potrzebuje zatrudniać księgowej. Obsługa biura rachunkowego jest idealnym rozwiązaniem.

Ile zarabia księgowa w biurze rachunkowym

Oczywiście tak duża różnica w stawkach za obsługę księgową dla przedsiębiorcy nie oznacza, że księgowa zatrudniona w biurze rachunkowym zarabia tylko wspomniane 100-200 złotych. Najczęściej biura obsługują kilkanaście a nawet kilkadziesiąt i kilkaset firm. To ile zarabia księgowa w biurze zależy też od ich wielkości – im większa firma, im więcej generuje dokumentów, tym obsługa księgowa jest droższa. Ostatecznie zarobki księgowej w biurze rachunkowym mogą być nawet porównywalne z kwotą, jaką otrzymuje księgowa na etacie.

Poza tym korzystanie z biura rachunkowego nie musi oznaczać dla przedsiębiorcy brak raportów i danych na bieżąco. W tym przypadku z pomocą przychodzą nowe technologie. Chodzi na przykład o program księgowy online – taki jak np. Taxomatic. Dzięki rozwiązaniom, jakie zostały w nim zastosowane, przedsiębiorca otrzymuje dostęp do wszystkich danych swojej firmy bez pośrednictwa księgowej. Zamiast do niej jechać, czy dzwonić sam wszystko może sprawdzić. Program księgowy online generuje analizy, raporty i dane w niezwykle przejrzysty i czytelny sposób.

Ile kosztuje pełna księgowość online

Nie wspomnieliśmy jeszcze o jednym kryterium, które w zdecydowany sposób wpływa na to ile zarabia księgowa i ile taka obsługa kosztuje przedsiębiorcę. Chodzi o rodzaj prowadzonej księgowości, czyli Książkę Przychodów i Rozchodów albo pełną księgowość. Oczywiście KPiR jest dużo prostsza w obsłudze przez co stawki są duże niższe. W przypadku pełnej księgowości zaczynają się one od kilkuset złotych, a w niektórych przypadkach od co najmniej tysiąca złotych miesięcznie. Oczywiście tu także możemy korzystać z nowych technologii – pełna księgowość online jest również dostępna dzięki wspomnianemu już programowi Taxomatic. To program księgowy online, który umożliwia obsługę zarówno KPiR jak i pełnej księgowości. Do tego – co ważne dla księgowych – jest niezwykle atrakcyjny pod względem ceny. Dzięki temu pozwala obniżyć koszty prowadzenia biura rachunkowego.

Ze względu na trudną sytuację gospodarczą w Polsce, Taxomatic przygotował swoją tarczę antykryzysową dla obecnych i nowych klientów. Program będzie dostępny za 0 zł przez 6 miesięcy.

Jak skorzystać z promocji?

  1. Wyślij maila na tarcza@taxomatic.pl.
  2. Otrzymasz kod rabatowy.
  3. Podczas płatności za pakiet wpisz kod - przedłuży ważność Twojego konta o 6 miesięcy.
  4. To wszystko :)