W XII Integracyjnym Rajdzie Burego Misia o Puchar Starosty Pabianickiego wzięło udział ok. 150 osób, w tym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5, Zespołu Szkół Specjalnych nr 5, Zespołu Szkół nr 3 oraz podopieczni Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Pabianicach, Środowiskowego Domu Samopomocy, Domu Pomocy Społecznej i Warsztatu Terapii Zajęciowej.

Uczestnicy rajdu wystartowali z Lewityna, a meta była w Stowarzyszeniu „Granica”. Po drodze każda grupa zmierzyła się z zadaniami sportowymi oraz związanymi ze zdrowym stylem życia. Na miejscu był poczęstunek, gry i zabawy integracyjne oraz zajęcia taneczne przygotowane przez szkołę tańca Eskadra.

- Ważnym elementem integracji była różnorodność grup. W tym roku w rajdzie wzięły udział dzieci ze szkoły podstawowej, dzieci ze szkoły specjalnej, młodzież ze szkoły średniej oraz dorosłe osoby niepełnosprawne – podkreśla Agnieszka Jaksa, kierowniczka WTZ.

Ale rajd to nie tylko dobra zabawa, ale też walka o zwycięstwo. I tak, najlepiej ze wszystkimi zadaniami poradziła sobie Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Pabianicach. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 5, a trzecie - Środowiskowy Dom Samopomocy.

 

Nagrody starosty w poszczególnych kategoriach otrzymali:

najmłodsza uczestniczka - Maja Jurek,
najmłodszy uczestnik - Igor Tarnecki,

najstarszy uczestnik - Arkadiusz Marinowski,

najstarsza uczestniczka - Aleksandra Janeta,
najbardziej zmęczony uczestnik - Mateusz Szczepaniak,
najbardziej zmęczona uczestniczka - Martyna Strycharska,
najbardziej uśmiechnięty uczestnik - Janusz Gawroński,
najbardziej uśmiechnięta uczestniczka - Anna Stasiak,
uczestnik z najdłuższym stażem - Paweł Korcowicz.