Najczęściej jeżeli mówi się o diecie, mówimy w kontekście błędów żywieniowych, które utrudniają odchudzanie, ale wiele osób się nie odchudza a jedynie próbują zdrowo się ożywiać, więc na początek warto powiedzieć co nam w diecie szkodzi.

Od razu nasuwają się sztuczne konserwanty, które gwarantują nam dłuższy termin przydatności danego produktu ale jednocześnie wpływają negatywnie na nasze zdrowie. Kolejną grupą produktów są słodziki między innymi acesulfam K oraz aspartam, które często występują w coli zero oraz innych produktach typu light.  Wiele osób, które się odchudzają wybierają produkty typu light, które są słodzone tego rodzaju słodzikami. Powstało wiele badań mówiących o dużej szkodliwości tego typu słodzików zwłaszcza jeżeli używamy ich w nadmiarze. Więcej na ten temat przeczytasz na http://www.smedyczny.pl/

Szkodliwe dodatki do żywności

Kolejną grupą substancji, które negatywnie wpływają na nasze zdrowie są emulgatory i różnego rodzaju barwniki oznaczane jako E129 ; E102, E129 E104 itp. Ogólnie substancje z grupy E wpływają negatywnie na nasze zdrowie i warto unikać produktów, które je zawierają.

Jak jeść zdrowo i smacznie - Jeżeli chodzi o osoby, które się odchudzają także muszą uważać na produkty , które stosują w swojej diecie, wiele osób jest przekonanych że sięga po produkty zdrowe ale niestety nie są one odpowiednie podczas odchudzania. Ogólnie wszyscy wiemy że orzechy są bardzo zdrowe i pozytywnie wpływają na mózg tak. Ale dla osób które się odchudzają są nieodpowiednie, ponieważ są bardzo kaloryczne 100 g orzeszków to ponad 600 kcal czyli 1/3 dziennego zapotrzebowania na kalorie.

Jak jeść zdrowo żeby schudnąć

Czego nie jeść, żeby schudnąć? Kolejnym ciekawym przykładem mogą być śledzie w śmietanie na śniadanie. Przecież ryby są zdrowe, a i owszem są - ale śmietana jest bardzo kaloryczna i lepiej jej unikać podczas odchudzania. Podczas stosowania diety na odchudzanie, wiele osób ma problem z nadmiernym apetytem, który można zredukować stosując diety http://jedzmy-zdrowo.pl/, które bazują na naturalnych składnikach jak guarana, tauryna czy też chrom, który hamuje apetyt na słodycze. Tego typu suplement przede wszystkim delikatnie pobudzają jednocześnie zmniejszając apetyt, dzięki czemu łatwiej będzie schudnąć.

Top najbardziej niezdrowych produktów

Jeżeli mówimy o odchudzaniu to będzie to białe pieczywo, różnego rodzaju sery żółte, słodycze, słodzone napoje, alkohol, frytki , przetwory mięsne zawierające mięso niskiej jakości, które jest bardzo tłuste i zwiera mnóstwo konserwantów.

Niezależnie czy stosujesz dietę w odchudzaniu czy też chcesz zdrowo jeść, warto czytać etykiety i unikać produktów sztucznie słodzonych cukrem, co zwiększa znacznie ich kaloryczność oraz produktów zawierających wiele substancji konserwujących. Wiele się mówi, że śniadanie to podstawa, dlatego zamiast różnego rodzaju słodzonych płatków warto wybrać zwykłe owsiane, które są bogate w błonnik i węglowodany złożone, dzięki czemu będziemy odczuwać uczucie sytości przez znacznie dłuższy czas.