Z badań prowadzonych przez firmy Unimil i Durex wynika, że życie seksualne Polaków mieści się gdzieś pośrodku ogólnonarodowej erotycznej tabeli. I aż 90 procent z nas jest zadowolonych ze swojego życia seksualnego!

Polacy od lat kochają się najczęściej w piątki, soboty i niedziele między 21.00 a 24.00. Chyba że są na urlopie. Wtedy współżyją częściej. Według ostatnich badań, średni czas stosunku to 14 i pół minuty. Gra wstępna i współżycie trwają pół godziny.

Kochamy się częściej niż Hiszpanie i Niemcy. Ale trochę rzadziej niż Francuzi i Holendrzy. 21 procent dorosłych Polaków ma stosunek seksualny 3-4 razy w tygodniu. 11 procent – jeszcze częściej. To wyniki badań zachowań seksualnych mieszkańców regionów.

57 procent małżeństw młodych i w średnim wieku kocha się co najmniej raz w tygodniu. Zaledwie 14 proc. małżeństw uprawia seks 1-2 razy w miesiącu. Jedynie 3 procenty szczerze wyznają, że w ciągu roku mają najwyżej 1-2 kontakty seksualne.

Do bogatego życia intymnego chętnie przyznają się kawalerowie, panny, rozwódki i rozwodnicy. Aż 66 proc. z nich ma stosunek seksualny co najmniej raz w tygodniu. A przynajmniej tak twierdzi…

„Po bożemu” najbezpieczniej

Od lat w seksie dominuje pozycja klasyczna. Choć blisko nam do tradycjonalistów, jesteśmy też (na szczęście) coraz bardziej otwarci na nowe doznania. Eksperymentujemy. Również z seksualnymi zabawkami, których pełną ofertę znajdziemy w wielu sklepach erotycznych. Blisko 50 proc. z nas ma doświadczenia z seksem oralnym, a 24 proc. badanych przyznaje się do kontaktów seksualnych z wytryskiem do ust. Jesteśmy także o wiele śmielsi, jeżeli chodzi o kontakty analne. W 1992 r. stosunki analne uprawiało 6 proc. Polaków. Teraz przyznaje się do nich 18 proc. Tylko 3 proc. z nas przyznaje się do kontaktów homoseksualnych. Do posiadania partnera seksualnego innego niż mąż czy żona przyznaje się 28 proc. mężczyzn i 16 proc. kobiet.

Z obserwacji prof. Zbigniewa Izdebskiego wynika, że coraz więcej Polaków żyje w tzw. trójkącie sieciowym. Istnieje grupa kobiet, która zanim pójdzie do sypialni, czatuje przez kilkanaście minut z nieznajomym przez Internet. Gdy jest już wystarczająco podniecona, idzie do męża. Grę wstępną zastępuje jej internetowa rozmowa, ze swoim partnerem odbywa tylko stosunek. 
Ogromną radość z seksu czerpią dziś także osoby po 50. roku życia. Nawet 70–latkowie podkreślają wagę tej sfery życia. Starsi partnerów seksualnych szukają najczęściej w Internecie.  

Wierność nie jest w cenie. Co czwarty żonaty mężczyzna ma lub miewa kochankę (w Polsce – 22 proc.). 19 proc. z nich przyznaje się do utrzymywania kontaktów seksualnych z kilkoma kobietami.

Męża regularnie zdradza co siódma żona. Więcej niż dwóch kochanków ma 4 proc. mężatek. Niemal połowa z nich to panie dojrzałe – w wieku 30-45 lat.


Jak kochają Polacy

Pierwszy raz – 60 lat temu granica inicjacji seksualnej wynosiła 20 lat i 6 miesięcy (dla kobiet) i 18 lat (dla mężczyzn). Dziś średnia dla kobiet to 17 lat i 6 miesięcy, dla mężczyzn – 17 lat i 2 miesiące.

Średnia liczba partnerów seksualnych w życiu – 4,2.

Średnia liczba stosunków w roku – 92.

Środki antykoncepcyjne - 40 proc. Polaków stosuje prezerwatywy, 22 proc. - metody naturalne i 13 proc. - pigułki antykoncepcyjne.
O czym myślimy, gdy się kochamy – 41 proc. Polaków wyobraża sobie, co chcieliby, aby ich partner/-ka zrobił/-a w danej chwili. 3 proc. Polaków zastanawia się nad tym, co w danej chwili leci w telewizji.

Średnia liczba stosunków w miesiącu – 8.

Nasze fantazje – 53 proc. fantazjuje o uprawianiu seksu na łonie natury, 34 proc. o seksie we trójkę, 30 proc. pragnie uprawiać seks na plaży, 27 proc. mężczyzn pragnie uprawiać seks w haremie, gdzie kobiety byłyby gotowe zaspokoić wszystkie ich fantazje, 21 proc. chce uprawiać seks w jacuzzi, 13 proc. - w miejscu pracy, 12 proc. - w miejscu publicznym.


Zawody, które rozbudzają fantazję – w przypadku mężczyzn: pielęgniarki, masażystki, stewardessy; w przypadku kobiet: strażacy, policjanci, prezenterzy telewizyjni, piłkarze.