Aranżując to pomieszczenie, warto mieć na uwadze nie tylko jego wygląd, ale też funkcjonalność. Dzięki kilku prostym trikom, gotowanie i pieczenie będzie jeszcze przyjemniejsze, niż do tej pory. Wielkość kuchni i jej układ ma duże znaczenie, lecz nawet małe wnętrze można zaplanować w taki sposób, by poruszanie się po nim nie było uciążliwe.

Ergonomia w kuchni - najważniejsze zasady


Niemal w każdej kuchni znajduje się lodówka, piekarnik, płyta grzejna oraz zlewozmywak. Często nie brakuje też zmywarki i okapu kuchennego. Duża ilość niezbędnych sprzętów może utrudniać znalezienie funkcjonalnych rozwiązań, jednak odpowiednie wyposażenie pomieszczenia zwykle czyni to zadanie łatwiejszym. Przede wszystkim zadbajmy o to, by blaty umieszczone były na właściwej wysokości. Dzięki temu komfort przygotowywania posiłków będzie większy. Zrezygnujmy z półek w dolnych szafkach. Wygodniejsze będą szuflady. Nie trzeba się wówczas schylać lub kucać, by znaleźć odpowiednie naczynie lub sprzęt. Doskonałym pomysłem są różnego rodzaju zawieszki, podziałki i wkłady, które pomagają utrzymać porządek w szafkach i bez trudu znaleźć potrzebną rzecz. Rzadko używane przedmioty umieśćmy w mniej dostępnych miejscach, np. na wyższych półkach, natomiast akcesoria codziennego użytku, takie jak sztućce, talerze czy szklanki chowajmy zaraz pod blatem lub na najniższej półce wiszących szafek. Zadbajmy także o oświetlenie miejsca, w którym zwykle przygotowujemy posiłki. Możemy wykorzystać halogeny, świetlówki lub kinkiety.

Czego w funkcjonalnej kuchni nie może zabraknąć?


Dzięki praktycznym akcesoriom, nasze wypieki będą udane, a potrawy smaczniejsze. W sklepie YourHomeStory znajdziemy wiele przydatnych przyborów, które ułatwią pieczenie i gotowanie. Podstawowe wyposażenie kuchni to między innymi elektroniczne łyżki ważące, cedzaki do konserw, wielofunkcyjne garnki i dozujące butelki - to tylko niektóre z nich. Wyposażmy kuchnię w przedmioty, które będą jednocześnie funkcjonalne i estetyczne. Postawmy na wytrzymałe produkty wysokiej jakości, które zachowają atrakcyjny wygląd przez długi czas i nie ulegną uszkodzeniu krótko po zakupie. Aby urozmaicić swoje torty i ciasta, pomyślmy o zakupie foremek w nietypowych kształtach, np. serca, kwiatu czy księżyca. Ciasteczka w formie literek lub księżniczek to wspaniała propozycja na kinderbal. Kuchenne gadżety urozmaicają proste czynności i nadają im wyjątkowego charakteru. Coraz więcej osób sięga po ekologiczne i praktyczne butelki wielorazowego użytku. Jest to także dobry sposób na oszczędność. Wiele akcesoriów sprzyja zwiększeniu higieny w kuchni, np. antybakteryjna podkładka do lodówki lub przybory do czyszczenia trudnych w utrzymaniu czystości urządzeń i naczyń.

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego https://yourhomestory.com.pl/