W przypadku aut z bezkluczykowym systemem otwierania, czyli z systemem keyless rabusie bardzo często wykorzystują metodę na walizkę. Na czym polega taka metoda i w jaki sposób można ochronić swój pojazd? Zachęcamy do lektury!

System keyless

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest system keyless. Keyless to bezkluczykowy system otwierania i uruchamiania samochodów. Kluczyk wyposażony jest w transmiter radiowy, a to sprawia, że kluczyka nie trzeba wyjmować z torby lub z kieszeni, aby otworzyć bądź uruchomić auto. Ów system miał być udogodnieniem dla kierowców, a stał się okazją dla złodziei. 

Kradzież na walizkę - co to? 

Metoda na walizkę wykorzystywana jest podczas kradzieży aut z systemem  keyless. Na czym polega taka metoda?

 • W akcji biorą udział dwie osoby z walizkami ‒ w jednej walizce znajduje się skaner, a w drugiej wzmacniacz sygnału.
 • Gdy złodziei naciska klamkę drzwi, samochód wysyła sygnał do kluczyka.
 • Wysłany przez samochód sygnał “przechwytywany” jest  przez skaner a następnie przez wzmacniacz sygnału i w końcu dociera do kluczyka.
 •  Wysłany przez kluczyk sygnał otwiera drzwi auta.
 •  Analogiczna sytuacja ma miejsce podczas uruchamiania pojazdu. Cała akcja trwa kilka minut, a samochód znika bezpowrotnie. 

Jak chronić auto przed kradzieżą?

Warto w porę zatroszczyć się o własne mienie i zabezpieczyć swój samochód. Znalezienie odpowiednich zabezpieczeń jest dość trudne, ponieważ, jak już wspomnieliśmy złodziejom nie brakuje pomysłów.  Wśród stosowanych przez kierowców rozwiązań wymienić możemy: 

 • specjalne etui na kluczyk, które tłumi fale radiowe i zmniejsza ryzyka przechwycenia sygnału, 
 • odkładanie kluczyka daleko od drzwi i okien.

Nie trzeba być fachowcem, aby stwierdzić, że żadne z powyższych rozwiązań nie zapewni naszemu pojazdowi całkowitej ochrony. 

Zabezpieczenia antykradzieżowe ‒ Niedzwiedz-lock

Wszystkim zainteresowanym skuteczną ochroną antykradzieżową podpowiadamy, że godna uwagi jest oferta  firmy Niedzwiedz-lock. Zabezpieczenia z logo wymienionej firmy ocaliły już niejedno auto. Skuteczność zabezpieczeń potwierdzają nie tylko właściciele aut, ale też międzynarodowe certyfikaty, na przykład  TUV, certyfikat Instytutu Mechaniki Precyzyjnej, SCM, RPA – VESA i inne. 

W ofercie wspomnianej firmy znajdują się: 

 • Blokada skrzyni biegów — zabezpieczenie mechaniczne, montowane w nadwoziu auta na stałe. 
 • Blokada kierownicy ‒ mechaniczna blokada układu kierownicy. 
 • Blokada CARGO-LOCK ‒ zabezpieczenie przestrzeni ładunkowej samochodu. 
 • JOYLOCK BMW ‒ mechaniczna blokada drążka zmiany biegów. 

Podsumowanie


Skradzionego pojazdu praktycznie nie da się odzyskać, samochody są niemal natychmiast rozmontowywanie na części. Warto więc w porę podjąć odpowiednie kroki i zabezpieczyć pojazd przed rabusiami. Zabezpieczenia antykradzieżowe Niedzwiedz-lock to ochrona przed kradzieżą z wykorzystaniem metody na walizkę, jak i przed każdym innym sposobem na przywłaszczenie cudzego pojazdu.