Jedni wolą ogrody minimalistyczne, w których znaleźć można wyłącznie trawę i ewentualnie kilka krzaków bądź drzewek, innym z kolei zależy na tym, aby w ogrodzie znajdowało się mnóstwo pięknych kwiatów, które kwitłyby na wiosnę i w lecie. Jeszcze inni wolą, gdy ich ogrody zarastają dziką roślinnością, która nadaje im tajemniczego wyglądu. A co jeżeli ktoś chce po prostu relaksować się w swoim ogrodzie? Jak stworzyć strefę relaksu, z której przyjemnie będzie się korzystać?

  1. Jak stworzyć w ogrodzie strefę relaksu?

  2. Jakie meble są potrzebne w strefie relaksu?

  3. W jakim miejscu stworzyć strefę relaksu?

  4. Sposoby na zrelaksowanie się

Jak najlepszy leżak ogrodowy do strefy relaksu?

Strefa relaksu w ogrodzie powinna być miejscem, gdzie można przyjść i odpocząć. Wypadałoby więc, aby znajdował się tam chociażby leżak ogrodowy, na których można usiąść lub się położyć i poopalać. Wiele osób decyduje się na to, aby w miejscu relaksu postawić różnorodne ozdoby i dekoracje, które przyciągałyby wzrok. Dobrze sprawdzą się chociaż światełka, dzięki którym będzie można korzystać z tego miejsca nie tylko w świetle słońca, ale także po jego zajściu. Dobrze jest także zadbać, aby w strefie relaksu znalazło się miejsce dla więcej niż jednej osoby – dzięki temu możliwe będzie relaksowanie się w gronie całej rodziny bądź przyjaciół.

Jakie meble są potrzebne w strefie relaksu?

Przede wszystkim – leżak ogrodowy. Bez niego nie będzie można usiąść w strefie relaksu. Na szczęście w dzisiejszych czasach można znaleźć różnorodne leżaki, które będą pasowały do twojej wizji tego, jak powinna prezentować się strefa relaksu. Oczywiście leżaki to nie wszystko – warto także zainwestować w stół ogrodowy, na którym będzie można rozłożyć chłodne napoje czy przekąski. Stół sprawdzi się także wtedy, gdy przyjdzie czas na zjedzenie pysznych rzeczy przygotowanych na grillu. Ważne jest jednak to, aby meble ogrodowe nie były zbyt ciężkie i by dało się je z łatwością przenosić z miejsca na miejsce.

W jakim miejscu stworzyć strefę relaksu?

Strefa relaksu powinna znajdować się w miejscu zacienionym. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, żeby nie nabawić się oparzeń słonecznych i udaru w trakcie przesiadywania w ogrodzie gdy będzie wysoka temperatura. Dobrze sprawdzi się więc taras bądź patio. Meble mogą być umieszczone także pod drzewem, które będzie dawało mnóstwo cienia. Ważne jest również to, aby powierzchnia była wyrównana i by meble nie znajdowały się w miejscu, w którym są jakiekolwiek przewyższenia czy obniżenia terenu. Warto kierować się własną wygodą, aby znaleźć najodpowiedniejsze miejsce.

Sposoby na zrelaksowanie się

Jest wiele sposobów na to, jak można zrelaksować się w ogrodzie. Pierwszym i chyba najpopularniejszym z nich, jest opalanie się. Wystarczy wystawić leżak na słońce i położyć się na nim – po jakimś czasie na skórze powinna pojawić się opalenizna. Innym sposobem jest grill – każdy lubi grilla, ponieważ można na nim przygotować najróżniejsze potrawy – od mięs, poprzez ryby, aż na ziemniakach i warzywach kończąc. Sezon grillowy trwa w Polsce naprawdę długo. Ponadto, do ogrodu można zaprosić swoich znajomych lub dawno niewidzianą część rodziny – szczególnie wtedy, gdy w domu jest zbyt duszno i gorąco. Jak więc widać, sposobów na to, jak zrelaksować się w ogrodzie jest mnóstwo i z pewnością każdy znajdzie swój ulubiony. Dlatego warto jest mieć własną strefę relaksu w ogrodzie!