Tego typu wnętrze przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom nasyconych barw i bogatej ornamentyki. O czym warto pamiętać aranżując orientalną kuchnię?

Kuchnia w stylu marokańskim stanowi doskonałą alternatywę dla aranżacji minimalistycznych i tych, które utrzymane są w klimacie skandynawskim. Tego typu wnętrze przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom nasyconych barw i bogatej ornamentyki. O czym warto pamiętać, aranżując orientalną kuchnię?

Główną cechą marokańskiego stylu jest obecność abstrakcyjnych ornamentów inspirowanych misternymi arabskimi wzorami, abstrakcyjnymi ornamentami i koronkowymi przesłonami. Charakterystycznym motywem jest marokańska koniczyna, którą zastosować można na przykład na płytkach. Tradycyjne kafelki tego typu wytwarza się z wysokogatunkowej gliny w kolorach: żółtym, zielonym, niebieskim oraz białym. Marokańskie płytki najczęściej układa się na ścianach, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, by udekorować nimi również podłogę. Rozmieścić można je na większej powierzchni lub ograniczyć się do przestrzeni nad zlewem, we wnęce lub wokół framugi drzwi.

By nadać kuchni przytulnego klimatu, warto postawić na klimatyczne oświetlenie, które zagwarantują charakterystyczne, mosiężne, marokańskie lampy zdobione misternie wykonanymi abażurami. Tego typu produkty dostępne są w wersji zarówno wiszącej, jak i stojącej.

Meble, jakich nie może zabraknąć w marokańskiej kuchni to modele wykonane z ciemnego drewna, z rzeźbionymi frontami i ozdobnymi uchwytami. Miłośnicy odważnych rozwiązań pokusić mogą się o wstawienie turkusowych lub żółtych szafek z ażurowym dekorem na drzwiach. W tego typu kuchni doskonale prezentować będą się również stylizowane baterie oraz granitowe, owalne zlewozmywaki.

We wnętrzach urządzonych w tym klimacie rządzą wyraziste barwy - odcienie fioletu, turkusu, czerwieni oraz żółci, które z powodzeniem zestawić można z bielą, beżem, brązem oraz zielenią.

Jeśli chodzi o różnego rodzaju dodatki do domu, w kuchni marokańskiej nie może zabraknąć bogato zdobionego obrusu, kilim czy poduszek. Równie ważną rolę odgrywają tu naczynia. Urządzając marokańskie wnętrze, warto zaopatrzyć się w ozdobne kamionkowe lub ceramiczne misy, talerze i kubki oraz metalowy imbryk, cukiernicę lub tacę.