Podpowiadamy, jakie meble ogrodowe sprawdzają się najlepiej.

Jeśli chodzi o zakup mebli ogrodowych, łatwo o wpadkę: krzesła i fotele mogą się niszczyć na deszczu, stół trafi się za wysoki lub za ciężki, parasol za wąski.

Tymczasem meble ogrodowe muszą spełnić kilka podstawowych warunków. Prócz wygody jest to lekkość, bo meble często przenosimy z miejsca na miejsce, na przykład podążając za słońcem. Ważna jest odpowiednia wysokość stołu względem krzeseł i stolika względem foteli. Chodzi nie tylko o to, by wygodnie jeść, ale by nie musieć się z trudem dźwigać gdy przychodzi do wstawania. Wreszcie, co najważniejsze, meble ogrodowe muszą być odporne na zmienne warunki atmosferyczne – niestraszne im być powinny krople wody (prócz deszczu grozi im też rosa), wilgoć gleby czy palące słońce oraz chłód garażu poza sezonem.

Jest kilka rodzajów mebli na rynku, które te cechy mają zapewnione.

Meble ogrodowe technorattanowe

Meble do ogrodu z technorattanu wykonane są z tworzywa dekoracyjnego. Najpraktyczniejszy materiał, z jakiego można je wytworzyć, to Viro. Zapewnia on połączenie komfortu i praktyczności. Technorattanowe meble mogą mieć przeróżne formy – od nowoczesnych sof przez designerskie krzesła po tradycyjne, ciepłe i romantyczne wypoczynki. Uzupełnione o poduszki i pasujący stolik idealnie dopełnią całości ogrodu, czyniąc go dodatkowym pomieszczeniem domu, przeznaczonym do relaksu i wspólnego spędzania czasu.

Technorattan to żywica syntetyczna. Jest odporny na warunki atmosferyczne, silne słońce i zabrudzenia. Nie trzeba go konserwować. Gdy się zaplami, wystarczy przemyć go wodą z dodatkiem detergentu. Jest też ekologiczny – te meble to zakup na długie lata. Gdy jednak się zużyją, materiał w 100% można poddać recyklingowi.

Meble ogrodowe aluminiowe

To wybór do nowoczesnego ogrodu, na patio czy balkon. Designerskie meble świetnie będą korespondować z futurystycznym wykończeniem budynku. Pasują do nich surowy beton, biel i szarości, metalowe wykończenia, duże okna, minimalizm i proste bryły. Aluminiowe meble to znak nowoczesności i wysokiego statusu.

Najnowsze projekty aluminiowych mebli łączą współczesny minimalizm i zaskakujący komfort użytkowania. Meble są wygodne, praktyczne i miłe dla oka. Są dodatkowo odporne na korozję, wyjątkowo trwałe. Można je pozostawić w ogrodzie pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych. Niestraszne im deszcz, śnieg czy przymrozki.

Gdzie najlepiej kupić meble ogrodowe?

Oba najpraktyczniejsze rodzaje mebli ogrodowych ma w ofercie salon mebli ogrodowych Ogrodowy Salon. To tam możemy przyjrzeć się przeróżnym projektom, rodzajom mebli i dopasować je do stylu własnego ogrodu.

Jak je dobrać? Najważniejsze to ocenić ilość miejsca do zagospodarowania i potrzeby domowników, także na czas przybycia gości. Mała przestrzeń potrzebuje kompaktowych mebli, prostych i mieszczących wielu użytkowników. Duża przestrzeń dobrze wyeksponuje meble fantazyjne, rozłożyste. Warto dopasować do całości aranżacji kolor mebli i pasujące poduszki. Pomocne będzie przyjrzenie się kwitnieniu roślin w ogrodzie, kolorytowi.

Gdzie ustawić meble? Weźmy pod uwagę nasłonecznienie terenu o różnych porach dnia, obecność drzew owocowych, możliwość podejścia do mebli z wielu stron.

Biorąc te wszystkie czynniki pod uwagę, skompletujemy zestaw idealny mebli ogrodowych.