Co zrobić, aby ogród stał się ulubionym miejscem wypoczynku i świetnej zabawy dla całej rodziny? Oczywiście, postawić w nim basen!

Miejsce dobre na ogrodowy basen

Za oknem jeszcze szaro, temperatury – niewiele powyżej zera, ale wszyscy odliczają już dni do nadejścia wiosny. Pasjonaci przygotowują teren pod nasadzenia, przeglądają roślinność po zimie, wybierają nowe, piękne okazy. Zanim rabaty zostaną zaprojektowane i zagospodarowane, warto zaplanować miejsce przeznaczone na wspólne spędzanie wolnego czasu i aktywny wypoczynek.

Basen powinien znajdować się w miejscu osłoniętym od wiatru, a także z dala od drzew. W ten sposób uchronimy się od ciągłego wyławiania zeń liści. Teren, na którym stanie basen, powinien być równy i oczyszczony z kamieni, konarów, korzeni i innych zanieczyszczeń.

Baseny naziemne

Te konstrukcje są niezwykle wygodne w montażu. Wiele z nich można rozłożyć samodzielnie. Ich zaletą jest to, że można je bezproblemowo przemieścić, gdy okaże się, że wybrane wcześniej miejsce nie sprawdza się tak, jakbyśmy chcieli.

Basen dmuchany

Produkt, który można rozłożyć w kilka minut. Nie wymaga żadnych szczególnych zabiegów, należy jednak pamiętać o prawidłowym przygotowaniu terenu (wyrównanie i oczyszczenie). Ten rodzaj basenu jest bezproblemowy w montażu i demontażu. Z łatwością można przenieść go w inne miejsce. Jego dodatkową zaletą jest niska cena.

Basen rozporowy

Jedną z tańszych wersji basenów naziemnych jest też basen rozporowy. Jego ściany utrzymywane są przez napełniany powietrzem kołnierz. Konstrukcja może być dodatkowo wzmacniana specjalną ramą. Basen jest bardzo wytrzymały, ponadto dostępne rozmiary gwarantują, że zmieści się w nim cała rodzina. Można go zaopatrzyć w drabinkę i inne dodatkowe gadżety, które szczególnie dzieciom umilają czas spędzony w wodzie.

Basen ze stelażem

Baseny o bardzo mocnej, wytrzymałej konstrukcji są wyposażone w metalowy stelaż. Dzięki temu basen jest stabilny nawet wtedy, gdy woda silnie faluje. Takie rozwiązanie sprawia, że to szczególnie bezpieczny produkt.

Basen drewniany

Nieco droższą propozycją, ale i bardzo reprezentacyjną i wyjątkowo odporną na zniszczenia, jest basen w obudowie przypominającej drewno. Materiał, z którego wykonana jest obudowa, to odporne na działanie wody tworzywo, co znacznie wydłuża żywotność basenu. Jednocześnie wygląd basenu doskonale komponuje się z drewnianą architekturą ogrodową, co zaspokoi gusta największych estetów.

Ogrodowe SPA

Osoby, które lubią wodny relaks i hydromasaże, z pewnością zainteresują się specjalnym rodzajem basenów. Te wyposażone w dysze wodne konstrukcje posiadają system podgrzewający wodę do temperatury 40oC. Są niezmiernie wygodne, a przy tym bezpieczne nawet dla małych dzieci.

Aktywny rodzinny wypoczynek wspiera intex.pl